reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Artykuł w dziale Kultura

Kulturalny tydzień: najciekawsze wydarzenia

(2010-09-16)

W tym tygodniu naprawdę sporo się dzieje w kulturze. Przedstawiamy wybrane wydarzenia z różnych części Polski, w których warto wziąć udział.

 

Kulturalny tydzień: co, gdzie, kiedyWarszawa, 17-25 września – "Warszawska Jesień”

 

Rusza 53. edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej "Warszawska Jesień". Tematem przewodnim w tym roku jest szeroko pojęta klawiatura, która symbolicznie odnosić się ma do 200. rocznicy urodzin Chopina. Wystąpią m.in. orkiestry: Filharmonii Narodowej, Sinfonii Iuventus oraz Sinfonii Varsovii . W koncercie inauguracyjnym usłyszymy prawykonanie nowego dzieła Zygmunta Krauzego na cztery fortepiany i orkiestrę.

 

Łódź, 14-18 września - Festiwal Czterech Kulturalny

 

W Łodzi trwa Festiwal Czterech Kultur (polskiej, żydowskiej, rosyjskiej i niemieckiej), który zainaugurowany został wernisażem wystawy "Wszyscy ludzie Czechowa". Wystawę można oglądać do 10. października w galerii Willa przy ulicy Wólczańskiej 31.

 

W programie festiwalu znalazły się poza tym : spotkania literackie, warsztaty pisarskie, przeglądy filmowe, koncerty i spektakle teatralne. Dziś i jutro będzie można obejrzeć m.in. : spektakl "Don Kichot, czyli fantazja szaleńca”, koncert pieśni żydowskich, przegląd filmów Grigorija Alexandrowa czy przedstawienie „Przypadek Iwana Iljicza”.

 

Chorzów, 19 września – koncert tradycyjnej Chińskiej Orkiestry

 

W Teatrze Rozrywki w Chorzowie wystąpi China Kanton Traditional Orchestra, grająca tradycyjną muzykę z prowincji Kanton. W koncercie usłyszeć będzie można utwory z wszystkich epok kantońskiej muzyki – od jej zarania po współczesność. Pojawią się nie tylko utwory symfoniczne, ale również występy solowe i chiński śpiew operowy. Początek koncertu o godz. 19. Bilety: od 40 do 60 zł.

 

Wrocław, 17 września – 22 września – Dolnośląski Festiwal Nauki

 

To jedna z największych imprez popularyzujących naukę i kulturę w Polsce. W tym roku, na terenie nie tylko Wrocławia, ale całego Dolnego Śląska odbędzie się ponad 1000 festiwalowych imprez. Festiwal zostanie zainaugurowany we Wrocławiu, gdzie potrwa do 22 września, a potem przeniesie się do innych miast regionu (Legnica, Zgorzelec, Jelenia Góra, Bystrzyca Kłodzka, Głogów, Wałbrzych, Ząbkowice Śląskie).

 

W programie wrocławskiej imprezy znajdziemy m.in.: inscenizacje Bitwy pod Grunwaldem na Instytucie Historycznym Uniwersytetu Wrocławskiego, na Politechnice – ciekawy panel dyskusyjny "Stulecie, które zmieniło nasz świat" , na Akademii Medycznej – wycieczka "Szlakiem wielkich medyków wrocławskich". W Parku Staromiejskim im. Mikołaja Kopernika stanie zaś Park Wiedzy.

Słowa kluczowe (tagi) dla tego artykułu:
estetyka, filmy, muzyka, nauka, rozrywka, teatr, wydarzenia

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się artykułem

wykop.pl Share

 

Artykuł został opracowany przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do artykułu Kulturalny tydzień: najciekawsze wydarzenia

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy - dodaj swój komentarz!