reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Artykuł w dziale Kultura

Kulturalny tydzień: gdzie warto się wybrać

(2010-08-19)

Przedstawiamy tygodniową porcję wydarzeń kulturalnych, na których warto być. Kabaret, wystawa, parada a może wyścig samochodowy na ulicznym torze?

 

 

Kulturalny tydzień: gdzie warto się wybrać Warszawa, 21 sierpnia – bolidy Formuły 1 na ulicach Warszawy

 

Na specjalnie zbudowanym na tę okazję miejskim torze odbędą się pierwsze w Polsce tego typu zawody, w których udział zapowiedział m.in. jedne z najlepszych zespołów Formuły 1. Trasa imprezy Verva Street Racing liczy ponad 2 km i obejmuje ulicę Królewską, plac Teatralny, ulicę Moliera i Wierzbową. Warszawiacy i turyści będą mieli okazję zobaczyć w akcji najszybsze samochody świata. Gościnne pojawi się zespół rajdowy Orlen Team, z Krzysztofem Hołowczycem na czele.

 

Bolesławiec, 18-22 sierpnia – Święto Ceramiki

 

To już 16. edycja bolesławieckiej imprezy. Od środy trwa już kiermasz ceramiczny, na którym swoje wyroby prezentują wystawcy z Polski, Czech i Węgier. W piątek, 20. sierpnia odbędzie się oficjalne otwarcie Święta Ceramiki, które uświetni jak co roku Parada Ceramiczna pod hasłem "Pociąg do ceramiki".

 

W tym roku parada ma być jeszcze okazalsza i piękniejsza niż w poprzednich edycjach imprezy. Może w niej wziąć udział każdy, kto wypełni specjalny formularz i przebierze się w strój nawiązujący do kolorów lub kształtów ceramiki bolesławieckiej. Na autorów najlepszych przebrań czekają nagrody.

 

Poznań, 25 sierpnia – Laskowik, Malicki i Fedorowicz razem na scenie

 

To wyjątkowa okazja by zobaczyć te trzy gwiazdy polskiego kabaretu w jednym koncercie. Odbędzie się on w Auli UAM w ramach Filharmonii Dowcipu, a dochód z biletów będzie w całości przekazany powodzianom.

 

Koncert Zenona Laskowika, Waldemara Malickiego i Jacka Fedorowicza rozpocznie się o godzinie 18.00, 25 sierpnia. Bilety kosztują 120 i 150 zł.

 

Szczecin, 16 sierpnia – 6 września – Wystawa Grand Press Photo

 

W szczecińskiej galerii 13 Muz można już oglądać wystawę finałowych fotografii Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii Prasowej – Grand Press Photo. Można na niej zobaczyć 160 zdjęć autorstwa 52 polskich fotoreporterów, które podzielono na pięć kategorii: wydarzenia, życie codzienne, ludzie, sport oraz przyroda.

 

Na wystawie znajduje się oczywiście również fotografia, która zwyciężyła w tegorocznym konkursie. Przedstawia ona procesję Bożego Ciała w Lipinach na Śląsku, a jej autorem jest wieloletni współpracownik National Geographic, Tomasz Tomaszewski.

 

Wystawa jest otwarta codziennie w godzinach 10 – 18, a wstęp na nią jest wolny.

Słowa kluczowe (tagi) dla tego artykułu:
aktywność seniora, muzyka, rozrywka, samochody, wydarzenia

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się artykułem

wykop.pl Share

 

Artykuł został opracowany przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do artykułu Kulturalny tydzień: gdzie warto się wybrać

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy - dodaj swój komentarz!