reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Artykuł w dziale Kultura

Kulturalny tydzień: gdzie się wybrać?

(2010-09-09)

Jak w każdy czwartek przedstawiamy kilka wydarzeń kulturalnych w polskich miastach, w których warto wziąć udział.

 

Kulturalny tydzień: gdzie się wybrać?Wrocław, 10-12 września – wystawa roślin i zwierząt w Hali Stulecia

 

W ten weekend w Hali Stulecia będzie można zobaczyć po raz kolejny wystawę Zoo-Botanika. W tym roku jest kilka nowości: m.in. Festiwal Psa i Kota i konkurs piękności krewetek. W programie imprezy znalazły się m.in. pokazy psiego fryzjerstwa, trzydniowa wystawa kotów rasowych, konkursy o psach i kotach, pokaz psiej i kociej mody, wystawa fretek, wystawa świnek morskich. Będzie też, jak co roku, ciesząca się dużą popularnością wystawa terrarystyczna.

 

Targi Zoo-Botanika odbywają się w tym roku już po raz dziewiąty. To największa tego typu impreza w Polsce. Bilety kosztują 10 (ulgowy i rodzinny) i 15 zł (normalny).

 

Poznań, 10 września – muzyka Komedy w klubie Blue Note

 

Repertuar klasyka polskiego jazzu zaprezentują tym razem członkowie znanych, jazzowych rodzin: Henryk i Michał Miśkiewiczowie, Robert i Wojciech Majewscy oraz Jace Niedziela. Artyści zagrają takie utwory Krzysztofa Komedy jak m.in. : "Kołysanka', "Ballad for Bernt" czy "Ja nie chcę spać". Początek koncertu o 20.30.

 

Warszawa, 12 września – gra miejska na Bemowie

 

W niedzielę o 15.00 pod Ratuszem Dzielnicy Bemowo rusza gra miejska dla wszystkich mieszkańców osiedla. Na trasie gry będzie można poznać tajemnice Bemowa, dotrzeć do wyznaczonych miejsc i wykonać zadania na podstawie wskazówek i informacji, które znajdzie się po drodze. Zabawę dla wszystkich pokoleń organizuje Fundacja Dom Kultury. Zgłaszać można się pod nr tel. 603 108 316, lub mailowo: biuro@domkultury.waw.pl.

 

Szczecin, 11 września – wieczór piosenek Wandy Warskiej w Teatrze Polskim

 

Aktorki Teatru Polskiego wystąpią w interpretacjach piosenek Wandy Warskiej, zwanej pierwszą damą polskiego jazzu. Muzyczny spektakl będzie miał swoją oficjalna premierę w sobotę, 11. września, ale można go oglądać już od czwartku, 9. września. Początek o 19. Bilety kosztują 30 i 20 zł. Wystąpią: Olga Adamska, Dorota Chrulska, Sylwia Różycka i Katarzyna Sadowska.

Słowa kluczowe (tagi) dla tego artykułu:
aktywność seniora, estetyka, muzyka, teatr, wydarzenia

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się artykułem

wykop.pl Share

 

Artykuł został opracowany przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do artykułu Kulturalny tydzień: gdzie się wybrać?

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy - dodaj swój komentarz!