reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Artykuł w dziale Kultura

Kulturalny tydzień: co po wakacjach?

(2010-09-02)

Sezon ogórkowy w kulturze się kończy, chociaż tego lata wcale tak mało się nie działo. Gdzie warto się wybrać i co zobaczyć w pierwszym tygodniu września?

 

Kulturalny tydzień: co po wakacjach?Wrocław, 4-12 września – Wratislavia Cantans

 

Już w ten weekend, w stolicy Dolnego śląska, rozpoczyna się coroczna uczta dla melomanów, czyli Międzynarodowy Festiwal "Wratislavia Cantans". W tym roku ma być mniej spektakularnie, a bardziej kameralnie.

 

Początek festiwalu poświęcony będzie muzyce Jana Sebastiana Bacha. W programie znajdzie się m.in. wykonanie „Mszy h-moll” oraz „Kunst der Fuge”. Na finał festiwalu zaś (12 września) przygotowano „Grande Messe des Morts” Berlioza, w wykonaniu aż 450 osób dyrygowanych przez dyrektora artystycznego imprezy, Paula McCresha.

 

Koncerty tegorocznego festiwalu odbywać będą się w zabytkowych salach kościelnych i muzealnych oraz budynkach opery i filharmonii.

 

Sopot, 2 września – Chopin na Molo

 

Koncert, który rozpocznie się na sopockim Molo o 19.30, jest częścią programu "Chopinomania", w ramach którego utwory Fryderyka Chopina grane są w nietypowych przestrzeniach. Poprzednie koncerty odbyły się w obserwatorium astronomicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz na warszawskim blokowisku.

 

W programie sopockiego koncertu znajdą się Koncert fortepianowy e- moll oraz Koncert fortepianowy f-moll w wykonaniu polskiego pianisty Krzysztofa Jabłońskiego oraz Orkiestry Akademii Beethovenowskiej pod dyrekcją Michała Dworzyńskiego. Wstęp na koncert jest wolny.

 

Warszawa, 4-5 września – Festiwal Psów

 

To gratka dla wielbicieli psów i fanów dyscypliny dogfrisbee. Na warszawskim Polu Mokotowskim odbędą się Finały Dog Chow Disc Cup 2010. Psie frisbee to stosunkowo nowy sport w naszym kraju, ale coraz popularniejszy. Może go spróbować każdy pies i jego właściciel. Finalistom zawodów będzie można kibicować już w ten weekend.

 

Kraków, 3-5 września – otwarcie galerii w Sukiennicach


Galeria Sztuki Polskiej XIX Wieku w krakowskich Sukiennicach zostanie otwarta dla zwiedzających po trwającym trzy lata remoncie. Dla odwiedzających galerię przygotowano sporo atrakcji (koncert Capelli Cracoviensis, happeningi, kiermasz wydawnictw muzealnych, tańce na Rynku Głównym, warsztaty artystyczne).

Zmieniono też godziny otwarcia. Teraz galeria ma być otwarta codzienne(oprócz poniedziałków) w godz. 12-22, jednak w czasie imprezy inauguracyjnej, która odbędzie się w ten weekend drzwi będą otwarte już od 10, a zwiedzanie w tych dniach będzie bezpłatne.

Słowa kluczowe (tagi) dla tego artykułu:
estetyka, muzyka, rozrywka, sport, teatr, wydarzenia

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się artykułem

wykop.pl Share

 

Artykuł został opracowany przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do artykułu Kulturalny tydzień: co po wakacjach?

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy - dodaj swój komentarz!