reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Artykuł w dziale Kultura

Kulturalny tydzień – przegląd najciekawszych wydarzeń

(2010-10-07)

W tym tygodniu proponujemy przede wszystkim wydarzenia muzyczne. W Warszawie trwa Konkurs Chopinowski, ale warto nadstawić ucha również na to, co słuchać w innych miastach.

 

Kulturalny tydzień – przegląd wydarzeń kulturalnychKraków, 13 października – koncert Nigela Kennedy'ego

 

Ekscentryczny muzyk wystąpi wraz ze swoim nowym zespołem, The Orchestra of Life, na scenie Filharmonii Krakowskiej, na którą powrócił ostatnio po kilku latach. W programie koncertu znajdzie się m.in. przebojowe wykonanie Czterech Pór Roku Vivaldiego (płyta z jego nagraniem rozeszła się w ponad 2 mln egzemplarzy). Poza tym usłyszymy również najsłynniejsze koncerty skrzypcowe Vivaldiego. To prawdziwy maraton tego kompozytora w wykonaniu brytyjskiego skrzypka od lat związanego z Krakowem. Początek koncertu o godz. 20.00.

 

Katowice, 9 października – Rawa Blues Festiwal

 

30 edycja legendarnego festiwalu rozpocznie się już w piątek, 8 października od pochodu przez miasto. Szef Rawy, Ireneusz Dudek, poprowadzi 70-osobową orkiestrę dętą. Podczas sobotniego, jubileuszowego koncertu wystąpią zaś takie gwiazdy bluesa jak m.in.: James Blood Ulmer, Rick Estrin&The Nightcats czy Nora Bruso.

 

Początek koncertu w katowickim Spodku o 15.00. Bilety na festiwal do piątku można kupić w cenie 70-100 zł, w dzień koncertu o 10 zł drożej.

 

Poznań, od 12 października – wystawa zdjęć Ryszarda Horowitza na placu Wolności

 

Znakomity fotografik, pochodzący z Krakowa a na stałe mieszkający w Nowym Jorku, w czerwcu tego roku robił zdjęcia Poznania, także z lotu ptaka. Po raz pierwszy wykorzystał aparat, używany przez NASA do robienia zdjęć Marsa. Teraz efekty tej pracy będzie można obejrzeć na wystawie na placu Wolności. 12 października o 16.00. sam Horowitz otworzy wystawę plenerową, a przed wernisażem spotka się ze studentami WSNHiD. Na tej uczelni o 12.00. wygłosi wykład "O sesji zdjęciowej Poznania – porównania i interpretacje", który powtórzy w środę na Uniwersytecie Artystycznym.

 

Sopot, 9-15 października – Sopot Jazz Festiwal

 

Profil muzyczny festiwalu to miły dla ucha i łatwy w odbiorze jazz. W tym roku gwiazdami imprezy będą smoothjazzowi trębacze: Rick Baum i Chris Botti. Pojawi się też dobrze znany polskim słuchaczom, gitarzysta Al di Meola. Koncerty odbywać będą się w Sali Koncertowa Polskiej Filharmonii Kameralnej na terenie Opery Leśnej w Sopocie oraz w Sali Columbus w sopockim hotelu Sheraton.

Słowa kluczowe (tagi) dla tego artykułu:
estetyka, muzyka, rozrywka, wydarzenia

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się artykułem

wykop.pl Share

 

Artykuł został opracowany przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do artykułu Kulturalny tydzień – przegląd najciekawszych wydarzeń

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy - dodaj swój komentarz!