reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Artykuł w dziale Kultura

Kulturalny tydzień – co, gdzie, kiedy?

(2010-10-14)

Jak w każdy czwartek prezentujemy przegląd wydarzeń kulturalnych. W tym tygodniu proponujemy imprezy w pięciu polskich miastach, w bardzo różnym stylu.

 

kulturalny tydzieńKraków, 16 października – startuje Akademia Filmowa 50+

 

W tę sobotę, w kinie Agrafka, rozpoczyna działalność akademia Filmowa 50+. na dobry początek widzowie zobaczą "Obywatela Kane'a”"Orsona Wellesa i wysłuchają wykładu Janusza Korosadowicza "Najważniejszy z wielkich" (godz. 10.30.).

 

Celem Akademii jest przybliżenie seniorom największych dzieł światowej kinematografii, a program został dobrany tak by sprostać ich wymaganiom. Projekcje będą poprzedzane wykładami znanych krakowskich filmoznawców. Karnety na cały rok kosztują 40 zł, na jeden semestr – 28 zł a na pojedyncze seanse -10 zł. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie kina Agrafka www.kinoagrafka.pl.

 

Łódź, 12-17 października – Fashion Week Poland

 

Łódź po raz kolejny w tym roku żyje modą. Od początku tygodnia trwa trzecie edycja Polskiego Tygodnia Mody, a główne pokazy odbędą się w ten weekend. Swoje nowe kolekcje zaprezentują czołowi polscy projektanci, w tym m.in. Paprocki&Brzozowski, Natalia Jaroszewska i Dawid Tomaszewski. Będą też goście z zagranicy.

 

Komu nie udało się zdobyć zaproszeń na pokazy może w dniach 15-17 października odwiedzić mieszczący się w Białej Fabryce (Piotrkowska 282) showroom, w którym swoje projekty zaprezentuje kilkadziesiąt firm i projektantów. Będzie można podpatrzeć co w modzie piszczy. Wstęp do showroomu jest bezpłatny.

 

Warszawa, 15-17 października -Rodzinny Weekend Filmowy

 

Na ten przegląd warto zabrać wnuki. Rodzinny Weekend Filmowy to impreza w ramach 26. Warszawskiego Festiwalu Filmowego. Projekcje filmów dla dzieci odbywać będą się w Multikinie w Złotych Tarasach. Wśród nich znajdą się produkcje długo- i krótkometrażowe, a wszystkie dialogi czytać będzie lektor.

 

Repertuar odbiega trochę o tego, co zwykle proponują dzieciom nasze kina, nie będzie animowanych produkcji 3D. Zamiast tego będzie można zobaczyć pełne humoru aktorskie filmy z różnych stron świata (m.in. z czeska baśń "Kuki powraca", duńskich "Pogromców Potworów" czy kanadyjski film "Sekret Noemi") . Ale kreskówki też się znajdą.

 

Sopot, 15 października – Chris Botti na zakończenie Sopot Jazz Festiwal

 

Ten grający smooth jazz trębacz udzielał się m.in. na albumach Carlosa Santany, Joni Mitchel czy Paula Simona. Muzyk zdobył światową sławę przez 10 lat występując w zespole Stinga. Teraz koncertuje ze swoim własnym zespołem niemal codziennie. Kilka dni temu zagrał we Wrocławiu, w czwartek gra w Warszawie, w piątek zagra w Sopocie na zakończenie Sopot Jazz Festiwal. Koncert odbędzie się w hotelu Sheraton, początek o 18.30, bilety: 200-240 zł.

 

Wrocław, 16-17 października - I Forum Turystyki Przyjazdowej Dolnego Śląska

 

Jeśli mieszkacie na Dolnym Śląsku i lubicie w wolnym czasie zwiedzać swój region, warto odwiedzić wystawę turystyczną, która odbędzie się w ten weekend we Wrocławiu. Na trzecim piętrze domu handlowego Renoma przez dwa dni będzie można obejrzeć prezentacje dolnośląskich gmin, uzdrowisk i miast. Będą też oferty biur podroży, hoteli i pensjonatów oraz lokalne punkty informacji turystycznej. W sumie zaprezentuje się ponad 50 przedstawicieli branży turystycznej z regionu. Wstęp na wystawę będzie otwarty i bezpłatny dla wszystkich zainteresowanych.

Słowa kluczowe (tagi) dla tego artykułu:
aktywność seniora, dzieci, estetyka, filmy, muzyka, podróże, rozrywka, wydarzenia

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się artykułem

wykop.pl Share

 

Artykuł został opracowany przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do artykułu Kulturalny tydzień – co, gdzie, kiedy?

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy - dodaj swój komentarz!