reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Artykuł w dziale Kultura

Kulturalny tydzień: Gdzie warto się wybrać

(2010-07-13)

Lato w kulturze już od dawna nie można nazywać sezonem ogórkowym. Artyści ze scen teatrów i sal koncertowych przenoszą się pod gołe niebo. Praktycznie codziennie gdzieś odbywa się jakiś letni festiwal. Zapraszamy na przegląd najciekawszych wydarzeń kulturalnych tego tygodnia.

 

Kulturalny tydzień: Gdzie warto się wybrać Podpowiadamy gdzie w tym tygodniu warto się wybrać, kogo można tam będzie spotkać i co zobaczyć.

 

Gdynia, 15-18 lipca - Ladie's Jazz Festival 2010

 

To jedyny w Europie festiwal, na którym występują same kobiece znakomitości jazzowej sceny. Impreza odbywa się w tym roku w Teatrze Muzycznym im. Danuty Baduszkowej oraz w gdyńskim klubie Ucho. Główną gwiazdą szóstej już edycji festiwalu będzie legendarna formacja Manhattan Transfer, która 17 lipca wystąpi w Hali Widowiskowo-Sportowej w Gdyni. Grupa, w której skład wchodzą dwie panie i dwóch mężczyzn, wyłamuje się z kobiecej formuły festiwalu. Na festiwalowych scenach pojawią się również m.in. Gaba Kulka i brytyjskie trio Puppini sisters.

 

Międzyzdroje, 14-17 lipca - XV Wakacyjny Festiwal Artystów

 

Jak co roku do Międzyzdrojów zjadą najsławniejsi polscy aktorzy, wokaliści i gwiazdy telewizji. Ta edycja będzie jednak wyjątkowa. Organizatorzy postanowili zmienić nazwę z Festiwalu Gwiazd na Festiwal Artystów, poszerzyć ofertę imprezy i zaprosić twórców z wielu dziedzin kultury.

W programie festiwalu znajdzie się m.in. wystawa plakatów zmarłego w ubiegłym roku Franciszka Starowieyskiego, wiele spektakli, koncertów plenerowych i projekcji filmowych, koncert kameralny Janusza Olejniczaka oraz, tradycyjne odciskanie dłoni w alei gwiazd (w tym roku zrobią to Anna Dereszowska, Hanna Śleszyńska, Tomasz Karolak i Borys Szyc).

 

Poznań, 12-18 lipca - Festiwal Filmów Animowanych Animator

 

Podczas trzeciej edycji festiwalu zobaczyć będzie można 86 filmów biorących udział w konkursie. W tym roku filmy festiwalowe będzie można oglądać w kinie Apollo, Muza, CK Zamek, Scenie na Piętrze oraz w Pasażu Kultury (klubie festiwalowym). Poza konkursem odbędą się również retrospektywy twórczości mistrzów animacji - Jurija Norsteina, Daniela Szczechury i Juliana Antonisza.

W programie poznańskiego festiwalu znalazły się także pokazy animacji z muzyką na żywo (zagra m.in. znany zespół Pogodno).

 

Warszawa, 15 lipca - koncert Brendana Perry

 

Muzyk, założyciel legendarnego Dead Can Dance, wystąpi w warszawskim Zamku Ujazdowskim w ramach cyklu Kino.Lato. Kompozytor promować będzie swoją nowa, pierwszą od 11 lat płytę „Ark". Początek koncertu o godzinie 20.00. bilety kosztują 119 zł w przedsprzedaży i 139 w dniu koncertu.

 

Słowa kluczowe (tagi) dla tego artykułu:
filmy, muzyka, rozrywka, teatr

Podobne artykuły/wiadomości:


    Fatal error: Call to undefined method MDB2_Error::fetchRow() in /inc/article.php on line 121