reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Artykuł w dziale Kultura

Kulturalny tydzień: Gdzie się wybrać, co zobaczyć?

(2010-09-23)

Film, teatr a może noc naukowców? Zapraszamy na cotygodniowy przegląd najciekawszych wydarzeń kulturalnych w polskich miastach.

 

Kulturalny tydzień: Gdzie się wybrać, co zobaczyć?Łódź, 23-25 września – Se-Ma-For Festival

 

Z okazji stulecia techniki lalkowej w filmie aminowanym, łódzka wytwórnia Se-Ma-For, w której powstały telewizyjne wieczorynki jak. m.in. "Miś Uszatek", a kilka lat temu oscarowa animacja "Piotruś i Wilk", zorganizowała festiwal filmowy. W łódzkim kinie Polonia, od 23 do 25 września, będzie można oglądać nie tylko kultowe już dobranocki, ale też horrory lalkowe.

 

Poznań, 24 września – Noc Naukowców

 

Impreza organizowana przez Politechnikę Poznańską, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Uniwersytet Przyrodniczy i Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe odbywa się po raz czwarty. Co przygotowały uczelnie na Noc Naukowców? Będzie można m.in. odwiedzić laboratorium telewizyjno-radiowe, obserwatorium astronomiczne, wziąć udział w warsztatach, w których można będzie samodzielnie zaprojektować meble, a na Pikniku Lotniczym w Piotrowie zobaczyć jak odpalany jest silnik samolotu F16.

 

Gdynia, 23-26 września – przedpremierowe spektakle "Spamalot, czyli Monty Python i Święty Graal"

 

Musical na podstawie filmu Monty Phytona to jedna z najbardziej zakręconych komedii na Broadwayu. Teraz będzie można obejrzeć spektakl w Teatrze Muzycznym w Gdyni, który już od kilku lat nosił się z zamiarem jej wystawienia. "Spamalot" Erica Idle'a (członek grupy Monty Phytona) to parodia zarówno humoru słynnej brytyjskiej grupy jak i konwencji musicalowej. Autorem polskiego przekładu jest Bartosz Wierzbięta (tłumacz dialogów m.in. „Shreka”). W weekend odbędą się spektakle przedpremierowe. Premiera 2 października.

 

Stargard Szczeciński, 22-27 września – festiwal komedii Ewenement

 

Podczas festiwalu teatralnego w Stargardzie będzie można zobaczyć na scenie m.in. Artura Barcisia, Cezarego Żaka czy Katarzynę Figurę. W programie tegorocznej imprezy znalazły się cztery spektakle: "Wielki apetyt" (22.09), "Dziwną parę" (24.09) z Barcisiem i Żakiem, "Klan wdów" (25.09) oraz "Gąskę" z Katarzyną Figurą i Anną Gornostaj (27.09).

Słowa kluczowe (tagi) dla tego artykułu:
filmy, muzyka, nauka, teatr, wydarzenia

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się artykułem

wykop.pl Share

 

Artykuł został opracowany przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do artykułu Kulturalny tydzień: Gdzie się wybrać, co zobaczyć?

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy - dodaj swój komentarz!