reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Artykuł w dziale Kultura

Kulturalny tydzień: 5 wydarzeń, które warto zobaczyć

(2010-07-20)

Przedstawiamy kolejną dawkę najciekawszych wydarzeń kulturalnych tego tygodnia w pięciu polskich miastach.

 

Kulturalny tydzień: 5 wydarzeń, które warto zobaczyćWrocław, 22 lipca - 1 sierpnia - Festiwal Era Nowe Horyzonty

 

W czwartek rozpoczyna się 10. już festiwal filmowy Era Nowe Horyzonty. W programie festiwalu jak co roku znajdą się, oprócz projekcji filmowych, wystawy, koncerty, wykłady i spotkania z twórcami.

W kinowych salach obejrzeć będzie można ponad 500 filmów, w większości premiery. Będą też retrospektywy twórczości Wojciecha Jerzego Hasa i Jeana -Luca Godarda. Ten ostatni będzie gościem specjalnym festiwalu. Tradycyjnie też odbędzie się konkurs na najlepszy film festiwalu. W tym roku organizatorzy postanowili dopuścić do niego tylko filmy, które nie wygrały jeszcze żadnego dużego festiwalu.

Wśród muzycznych gwiazd ENH pojawią się w tym roku m.in. Mike Patton z zespołem, Pink Freud i Wojciech Waglewski czy Kryzys.

 

Łódź, 16-25 lipca - Festiwal "Viva flamenco"

 

To IX edycja Międzynarodowego Festiwalu Kultury Hiszpańskojęzycznej, w trakcie której będzie można wziąć udział w niemal 50 różnych wydarzeniach. Jeszcze do 25 lipca odbywać będą się w jego ramach m.in. wernisaże, koncerty, projekcje filmowe i degustacje hiszpańskich win. Wśród gwiazd pojawią się duet Sabarea i Lopez z zespołem Tres Antonios i Noelia Sabarea, gwiazda Teatro Calderon.

W programie festiwalu znalazły się także warsztaty tańca i śpiewu flamenco oraz warsztaty języka hiszpańskiego. 25. lipca festiwal zakończy się Wielkim finałem.

 

Poznań, 21 lipca - koncert Jaromira Nohavicy

 

W środę o godz. 21.00 w poznańskim CK zamek wystąpi jeden z największych czeskich bardów, Jaromir Nohavica. Muzyk jest popularny również w Polsce, a dla Czechów jest tym, kim dla nas był chociażby Jacek Kaczmarski.

Melancholijne, nostalgiczne ballady Nohavicy maja swoich wiernych fanów wśród ludzi wszystkich pokoleń. Bard mieszka w czeskim Cieszynie i ma bardzo bliski kontakt z Polska, niektóre piosenki wykonuje w naszym języku.

 

Warszawa, 20 lipca - koncert Pink Martini w Sali Kongresowej

 

Amerykańska grupa odwołuje się do klasyki muzyki rozrywkowej. W swoich utworach nawiązują do elegancji lat 40, 50 i 60, ale w ich muzyce można usłyszeć inspiracje również klasyką (Czajkowski) czy rockiem (The Carpenters). We wtorek ten kilkunastoosobowy band wystapi w Sali Kongresowej.

 

Szczecin, 17-20 lipca - Karuzela Cooltury

 

Podczas tej interesującej imprezy odbywają się dyskusje, debaty, spotkania, pokazywane są filmy. Odbywają się również spektakle i koncerty. Na większość wydarzeń wstęp jest wolny.

Ostatniego dnia Karuzeli będzie można wziąć udział m.in. w warsztatach tanecznych, muzycznych i aktorskich. Wieczorem odbędzie się spotkanie autorskie z Jackiem Żakowskim oraz wieczór sensacyjny z reżyserem Maciejem Wojtyszko.

Na debatach spotkamy m.in. Manuelę Gretkowską, Dorotę Zawadzka, Michała Piróga, Katarzynę Grocholę, Andżelikę Borys, Beatę Pawlikowską, Roberta Korzeniowskiego czy Krzysztofa Hołowczyca.

 

Słowa kluczowe (tagi) dla tego artykułu:
aktywność seniora, filmy, muzyka, teatr, telewizja, wydarzenia

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się artykułem

wykop.pl Share

 

Artykuł został opracowany przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do artykułu Kulturalny tydzień: 5 wydarzeń, które warto zobaczyć

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy - dodaj swój komentarz!