reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Artykuł w dziale Kultura

Kulturalny tydzień: 21 X – 31 X

(2010-10-21)

Festiwale muzyczne i teatralne, premiery i wystawy. Dzieje się jak zwykle sporo. My wybraliśmy dla was kilka, naszym zdaniem, najciekawszych wydarzeń kulturalnych w różnych polskich miastach.

 

Kulturalny tydzień: 21 X – 31 XGdańsk, 22-24 października – Ogólnopolski Festiwal Sztuk Autorskich Windowisko

 

To jedyny w Trójmieście festiwal teatrów niezależnych z konkursem. W tym roku swoje spektakle pokażą teatry m.in. z Warszawy, Kielc, Słupska, i Poznania. Przedstawienia odbywać będą się na dwóch małych scenach Teatru Wybrzeże. To już 12. edycja festiwalu teatrów offowych, które coraz więcej znaczą w polskim świecie teatralnym.

 

Gliwice, 26 października – koncert Yasmine Levi

 

Koncert izraelskiej wokalistki, wykonującej muzykę będącą mieszanką tradycji sefardyjskich Żydów oraz Flamenco, będzie zwieńczeniem trwającego od końca września festiwalu All'Improvviso. Piosenkarka będzie promować swoją nową płytę "Sentir" na Scenie Bajka.

 

Szczecin, 23 października – premiera "Wyzwolenia" Wyspiańskiego

 

Nowa inscenizacja słynnej sztuki Stanisława Wyspiańskiego w reżyserii Waldemara Modestowicza stawia pytanie o przyszłość Polski. Premiera 23 października na scenie szczecińskiego Teatru Polskiego. Przedstawienie przedpremierowe będzie można zobaczyć 21. października. Początek o 19.00. Bilety kosztują 20 i 30 zł.

 

Warszawa, 22 - 31 października – festiwal rzeźby Wola Art

 

Ten nietypowy festiwal, odbywający się w tym roku pod hasłem "2 Biennale Rzeźby w Warszawie", polega na wędrówce po całej dzielnicy i poszukiwaniu tam wystaw i rzeźb ulokowanych w miejskiej przestrzeni. Na inaugurację festiwalu przygotowano wystawę zbiorową "Idea formy/forma idei", której wernisaż odbędzie się 22 października o 20.00. w pawilonie Luiza przy ul. Twardej 54.

 

Kraków, 19-31 października – festiwal muzyki gospel

 

Na krakowskim Festiwalu 7xGospel można nie tylko posłuchać inspirowanej ewangelią czarnej muzyki, ale także wziąć udział w towarzyszących imprezie warsztatach i wykładach. Warsztaty śpiewu poprowadzą Elaine Simpson i David Daniel z Wielkiej Brytanii oraz Brian Fenstress z USA. Większość koncertów odbędzie się w kinoteatrze Uciecha przy Starowiślnej 16 oraz w Galerii Krakowskiej. Wśród wykonawców tegorocznego festiwalu pojawi się m.in. popularne londyńskie trio Divine Unity.

 

Wrocław, 21 października – koncert Lizz Wright

 

Coraz popularniejsza jazzowa wokalistka z amerykańskiego stanu Georgia wystąpi w czwartek w sali audytoryjnej Regionalnego Centrum Turystyki Biznesowej (obok Hali Stulecia) o 20.30. Koncert artystki odbywa się w ramach trwającego Etno Jazz Festiwalu. Lizz Wright, której najnowsza płyta "Fellowship" ukazała się kilka tygodni temu, występowała już we Wrocławiu sześć lat temu na festiwalu Jazz nad Odrą, jeszcze jako mało znana wokalistka.

Słowa kluczowe (tagi) dla tego artykułu:
aktywność seniora, kulturalny tydzień, muzyka, teatr, wydarzenia

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się artykułem

wykop.pl Share

 

Artykuł został opracowany przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do artykułu Kulturalny tydzień: 21 X – 31 X

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy - dodaj swój komentarz!