reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Artykuł w dziale Kultura

Kulturalno – rozrywkowa Polska, czyli imprezy w lipcu

(2015-06-29)

Każdego roku w wielu rejonach Polski odbywa się wiele różnorakich ciekawych imprez. Poniżej prezentujemy te najciekawsze w nadchodzącym miesiącu podając Państwu podstawowe informacje o wydarzeniu, terminie oraz czasie jego trwania.

 

Międzynarodowy Zlot Historycznych Pojazdów Wojskowych w Darłówku

Termin: przełom czerwca i lipca (29.06 – 05.07.2015)

Czas trwania: siedem dni (poniedziałek – niedziela)

Wstęp: częściowo płatny

Województwo: zachodniopomorskie

Impreza odbywa się na wydmach tuż nad brzegiem morza, w jednej z dzielnic miasta – Darłówku. Historia święta sięga 1998 roku. Co ciekawe, pierwszy zjazd miał miejsce w Pażdzienicach koło Bełchatowa.  W trakcie wydarzenia zobaczyć można wiele różnorodnych pojazdów wojskowych (motory, gaziki, transportery opancerzone, amfibie, czołgi, a nawet ruchome wyrzutnie rakiet). Wojskowa atmosfera utrzymana jest również dzięki miłośnikom ubranym w mundury z czasów II wojny światowej. Chętni skorzystać mogą z szerokiej oferty kiermaszu militarnego. Wśród atrakcji przygotowanych dla publiczności są m.in. konkursy, przejażdżka pojazdem wojskowym po wydmach oraz przelot śmigłowcem nad terenem imprezy.

Będąc w mieście warto zobaczyć m.in. zamek książąt pomorskich, w którym mieści się muzeum, XVIII – wieczny ratusz, kościół Mariacki, latarnie morską oraz jedyny w Polsce most rozsuwany.

 

Wakacyjny Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach

Termin: początek lipca (01-04.07.2015)

Czas trwania: cztery dni (środa – sobota)

Wstęp: bezpłatny (niektóre wydarzenia – np. przedstawienia płatne)

Województwo: zachodniopomorskie

Impreza odbywa się w kilku miejscach (na plaży, na Promenadzie i w Domu Kultury).  W trakcie festiwalu dużą popularnością cieszy się kino na plaży. Największą atrakcją festiwalu jest jednak „odciśnięcie” (przez gwiazdy) dłoni na Promenadzie Gwiazd. Festiwal stanowi idealną okazję, aby zdobyć autograf i zrobić sobie zdjęcie z aktorkami i aktorami. Ponadto, na uczestników czekają liczne koncerty oraz przedstawienia z doborową obsadą.

Będąc w Międzyzdrojach warto zobaczyć m.in. neogotycki kościół świętego Piotra Apostoła oraz muszlę koncertową. W mieście znajduje się również nowoczesne molo spacerowe oraz rezerwat żubrów z pomostem widokowym.

 

Ogólnopolskie Targi Sztuki Kowalskiej w Wojciechowie

Termin: początek lipca (10-12.07.2015)

Czas trwania: trzy dni (piątek – niedziela)

Wstęp: bezpłatny

Województwo: lubelskie

 Impreza odbywa się na terenie całej miejscowości, a w szczególności przy kuźni Romana Czernica oraz w sąsiedztwie wieży Ariańskiej. Targi służą w głównej mierze promocji kowalstwa artystycznego i ocaleniu od zapomnienia tego artystycznego zawodu. Historia wydarzenia sięga 2000 roku i stanowi uzupełnienie dwutygodniowych Ogólnopolskich Warsztatów Kowalskich przeznaczonych zarówno dla początkujących jak i doświadczonych kowali. Ponadto, w  trakcie targów na uczestników czeka m.in. dyskoteka oraz koncert gwiazdy.

 

Lato Kwiatów w Otmuchowie

Termin: pierwsza połowa lipca (03-05.07.2015)

Czas trwania: trzy dni (piątek – niedziela)

Wstęp: częściowo płatny

Województwo: opolskie

Impreza odbywa się w różnych częściach miasta (wystawy, kiermasze i wystawy artystyczne). Jej pomysł zrodził się już 1973 roku. Kwiaty eksponowane są na salach zamku biskupiego. W czasie święta Otmuchów przeobraża się w rajski ogród. Podczas święta turyści mogą oglądać m.in. różnorakie drzewa, krzewy, kwiaty, gazony, kompozycje oraz klomby. Jednak największą popularnością cieszą się wystawy kwiatów ciętych. W czasie imprezy podziwiać można również wystawy (obrazy olejne i akwarelki) pod gołym niebem. Wieczorami na uczestników czekają różnorodne koncerty.

Będąc w mieście warto zobaczyć m.in. zamek biskupi, ratusz, kościół parafialny świętego Mikołaja i świętego Franciszka Ksawerego.

 

Bitwa pod Grunwaldem bitwa_pod_grunwaldem_8.jpg

Termin: połowa lipca (15-18.07.2015)

Czas trwania: cztery dni (czwartek – niedziela)

Wstęp: bezpłatny

Województwo: warmińsko - mazurskie

Inscenizacja odbywa się w trójkącie pomiędzy Grunwaldem, Stębarkiem oraz Łodwigowem. Główna bitwa odbywa się w sobotę. Wydarzenie ma na celu przypomnienie jednej z najkrwawszych bitew w średniowiecznej Europie (15 lipca 1410 roku). Bitwę stoczyły między sobą armia krzyżacka i polsko-litewsko-ruska. Zakończyła się zwycięstwem króla Władysława Jagiełły. Pierwsza inscenizacja odbyła się w 1992 roku. Każdego roku święto przyciąga tysiące miłośników średniowiecza z Polski i Europy. Na turystów czekają liczne atrakcje (zwiedzanie obozu rycerskiego i zabawy).

Słowa kluczowe (tagi) dla tego artykułu:
podróże, rozrywka, wydarzenia

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się artykułem

wykop.pl Share

 

Artykuł został opracowany przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do artykułu Kulturalno – rozrywkowa Polska, czyli imprezy w lipcu

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy - dodaj swój komentarz!