reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Artykuł w dziale Gadżety

Kule mogą być wygodne

(2010-07-16)

Konieczność korzystania z kul inwalidzkich nie kojarzy się nam w wygodą. Twórcy nowoczesnych technologii postanowili pomóc wszystkim, którzy przez choroby i wypadki zmuszeni są czasowo lub trwale chodzić o kulach.

 

Kule mogą być wygodneChodzenie o kulach jest niewygodne. Szczególnie dla rąk, które są w tym wypadku bardzo obciążone. Amerykańscy technolodzy postanowili zrewolucjonizować tradycyjne kule, tak by poruszanie się z ich pomocą nie wiązało się już z taką niewygodą. Ta technologia, dostępna już w USA, u nas nie jest jeszcze niestety znana.

Rewolucyjnym rozwiązaniem, które sprawia, że kule są wygodne jest w tym przypadku zwiększenie powierzchni, o którą człowiek się opiera. Oparcie jest do tego wyścielane miękkim materiałem. Nowa technologia pozwala także na dostosowanie do konkretnej osoby - kule posiadają regulację nie tylko wysokości, ale również kąta nachylenia oparcia oraz długości części przedramiennej.

Dodatkowo nowoczesne kule są też bardziej stabilne, dzięki specjalnej stopce, która większa powierzchnię kontaktu z podłożem. Nowatorskie kule projektu amerykańskich inżynierów są też dużo lżejsze od tych tradycyjnych.

Niestety nie są jeszcze dostępne w Polsce. Ich amerykańskie ceny też nie przyprawiają o zachwyt. Jedna kula o nazwie SmartCrutch („mądra kula") kosztuje aż 95 dolarów, a sprzedawane są wyłącznie parami. Jeśli jednak technologia się przyjmie, może w przyszłości znajdzie więcej zainteresowanych producentów i trafi na szerszy rynek.

 

Słowa kluczowe (tagi) dla tego artykułu:
nauka, pieniądze, pomoc, technologia, zdrowie

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się artykułem

wykop.pl Share

 

Artykuł został opracowany przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do artykułu Kule mogą być wygodne

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy - dodaj swój komentarz!