reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Wiadomosć w dziale Finanse

Kubańscy seniorzy nie kupią już papierosów z państwową dotacją

(2010-08-26)

Życie wielu kubańskich seniorów upływało do tej pory w oparach tanich, dofinansowywanych przez państwo, papierosów. Teraz koniec z tym. Rząd stwierdził, że nie jest to artykuł pierwszej potrzeby.

 

Prawo do zakupu czterech paczek papierosów miesięcznie za około 25 procent zwykłej ceny, przysługiwało do tej pory wszystkim Kubańczykom, którzy ukończyli 55. rok życia. Od września zostaną jednak oni pozbawieni tego przywileju.

 

Wielu seniorów, których emerytury to często równowartość zaledwie 10 dolarów, już zapowiedziało, że rzuci palenie, bo nie stać ich na kupowanie papierosów po regularnej cenie 33 centów. To wyjdzie im raczej na zdrowie.

 

Niestety nie o zdrowie seniorów kubańskiemu rządowi chodzi. W oświadczeniu, które opublikował rządowy dziennik "Granma" ogłoszono, że likwidacja tego przywileju to "jeden ze stopniowo podejmowanych kroków w celu zniesienia dotacji". W listopadzie 2009 zlikwidowano na Kubie dotacje na groch i ziemniaki.

 

Wielu niepalących kubańskich emerytów kupowało tańsze papierosy, po to by odsprzedawać je palaczom i dorobić do skromnej emerytury.

Słowa kluczowe (tagi) dla tej wiadomości:
finanse, gospodarka światowa, pieniądze, podróże, polityka, używki, zakupy

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się wiadomością

wykop.pl Share

 

Wiadomosć została opracowana przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do wiadomości Kubańscy seniorzy nie kupią już papierosów z państwową dotacją

Ta wiadomość nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy - dodaj swój komentarz!