reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Artykuł w dziale Kultura

Kto pamięta MacGyver’a?

(2011-01-25)

MacGyverNo właśnie, kto pamięta MacGyver’a? Dużo już minęło czasu, odkąd oglądaliśmy go na ekranach naszych telewizorów. Chyba większość z nas pasjonowała się serialem, w którym tytułowy bohater podróżował po świecie, by wykonać zlecone mu zadania. Nawet, jeśli nie każdy go lubił, to na pewno wszyscy o nim słyszeli. A to dlatego, że serial bił rekordy popularności, Najpierw na zachodzie w latach 80-tych,  a potem w Polsce, gdzie zaczęto go nadawać w połowie lat 90-tych.

Główny bohater szybko zyskał rzesze wiernych fanów i fanek, które oszalały na punkcie jego urody, poczucia humoru i bystrości. Jednak te cechy były tylko uzupełnieniem inteligencji bohatera, dzięki której zawsze potrafił wybrnąć z tarapatów. A kłopoty to przecież specjalność MacGyver’a. To dzięki stylowi, w jakim potrafił uratować życie swoje i niewinnych ludzi zapadł w pamięci widzów. Bo MacGyver nie tylko wykonywał misje, pomagał też uciemiężonym, ubogim, a przyjaciół (których miał wielu) nigdy nie zostawiał w potrzebie. Brzydził się bronią, więc z przeciwnikami walczył przy pomocy swojej pomysłowości i sprytu, konstruując naprędce pułapki, pojazdy i inne potrzebne w danej chwili rzeczy. Wszystko przy użyciu jedynie scyzoryka, z którym nigdy się  nie rozstawał oraz tego, co znalazł pod ręką. Nie trzeba chyba dodawać, że jako reprezentant dobra i sprawiedliwości, z każdej opresji i potyczki wychodził zwycięsko.

Rola sympatycznego MacGyver’a zapewniła sławę jego odtwórcy. Richard Dean Anderson kojarzony jest bowiem głównie, jeśli nie tylko, z  tą postacią. Chociaż to nie jedyna jego rola. Zagrał też  w kilku filmach, które jednak nie zapisały się na liście wielkich przebojów i nie przyniosły aktorowi dalszych spektakularnych sukcesów. Anderson zadomowił się jednak w jeszcze jednym serialu zatytułowanym Gwiezdne Wrota, w którym od 1997 roku wciela się w rolę pułkownika Jack’a O’Neill’a.

Dzisiaj R. D. Anderson jest już 60-letnim seniorem, o którym nie słyszymy często. Jednak gdy jego nazwisko obije nam się o uszy lub trafimy na jego zdjęcie, większość z nas od razu kojarzy-MacGyver.

Słowa kluczowe (tagi) dla tego artykułu:
filmy, telewizja

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się artykułem

wykop.pl Share

 

Artykuł został opracowany przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do artykułu Kto pamięta MacGyver’a?
2011-01-27 | 08:02:14

Czerwony scyzoryk był jego znakiem rozpoznawczym! Bez niego MacGyver nie zrobiłby kariery :) Więcej

2011-01-26 | 16:06:07

Jupiiiiiiiii MacGyver! Kochałam się w nim kiedyś. Serial był niesamiwity! Robił coś z niczego - geniusz i jaki przystojny geniusz :) Więcej