reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Artykuł w dziale Choroby

Kto częściej cierpi na ból głowy?

(2010-08-13)

Ból głowy to przypadłość, która często uważana jest za kobiecą wymówkę. Teraz jednak naukowcy dowiedli, że rzeczywiście to panie częściej cierpią na tę przypadłość.

 

Kto częściej cierpi na ból głowy?Wiodący, amerykańscy psychologowie odkryli, że kobiety dłużej i bardziej intensywnie od mężczyzn cierpią na chroniczny ból, w tym również ból głowy.

 

Według dr Jennifer Kelly z Centrum Medycyny Behawioralnej w Atlancie, najnowsze badania wykazały, że kobiety aż o 50 procent częściej cierpią na bóle głowy, karku, ramion, kolan i pleców. Są też aż 2,5 raza bardziej skłonne do migreny.

 

Okazuje się też, że kobiety skupiają się na emocjonalnych aspektach bólu, tymczasem mężczyźni przeżywają go raczej tylko fizycznie. Panie, koncentrując się na emocjach związanych z bólem, odczuwają go tym samym mocniej, prawdopodobniej dlatego, że emocje związane z bólem są negatywne.

 

Według dr Kelly, jeśli kobiety patrzyłyby na ból, jako na coś, z czym mogą sobie poradzić, mogłyby bardziej pozytywnie spojrzeć na świat i lepiej funkcjonować. Psycholog, prowadząca nowe badania chce przekonać kobiety do bardziej aktywnej roli w leczeniu ich bólu .

 

Kobiety częściej niż mężczyźni cierpią na chroniczne bóle. Za chroniczny uznaje się ból, który trwa przynajmniej sześć miesięcy i do walki z nim wykorzystano już większość dostępnych środków medycznych.

 

Panie częściej cierpią też na wiele przypadłości bólowych jednocześnie, co może prowadzić do większych cierpień psychicznych i w konsekwencji do problemów z normalnym funkcjonowaniem.

 

Te odkrycia mogą wyjaśniać, dlaczego zdarza się, że kobiety wykorzystują ból głowy, kiedy nie chcą uprawiać seksu, a dla mężczyzn taka przypadłość raczej nie stanowi przeszkody.

Słowa kluczowe (tagi) dla tego artykułu:
choroby, leki, medycyna, nauka, zdrowie

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się artykułem

wykop.pl Share

 

Artykuł został opracowany przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do artykułu Kto częściej cierpi na ból głowy?
2010-08-13 | 11:46:03

Akurat w czasie seksu wzrasta poziom endorfin we krwi, które łagodzą objawy bólu głowy. Więc nie ma powodów, żeby się tym wykręcać moje panie:-) Więcej