reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Wiadomosć w dziale Choroby

Kobiety cieszą się lepszym zdrowiem

(2010-11-14)

Jak podało BBC kobiety w Wielkiej Brytanii chorują rzadziej i mniej poważnie. W statystykach znacznie gorzej wypadają mężczyźni, którzy częściej zapadają na choroby nowotworowe oraz choroby serca. Częściej też popełniają samobójstwa.

 

Powodem tych dysproporcji jest odmienny styl życia. Kobiety częściej dbają o właściwą dietę i są bardziej aktywne fizycznie. Rzadziej niż mężczyźni nadużywają alkoholu i nikotyny. Efektem takiego stylu życia jest lepszy stan zdrowia i dłuższe życie. W Anglii i Walii poniżej 75 roku życia umiera 26 procent kobiet i aż 42 procent mężczyzn.

 

Najczęstszym powodem śmierci są choroby serca i układu krążenia. Za nimi plasują się nowotwory oraz choroby układu oddechowego. Większość z nich jest spowodowana otyłością oraz nadużywaniem używek.

 

Eksperci zwracają również uwagę na niechęć i nieporadność męskiej części społeczeństwa w kontaktach z lekarzami. Często ignorują oni symptomy, a kiedy zgłaszają się do lekarza jest już za późno na w pełni efektywną pomoc medyczną. Nie wiedzą też gdzie szukać porady lub po prostu wstydzą się prosić o pomoc. Służba zdrowia powinna być bardziej otwarta na potrzeby mężczyzn.

Słowa kluczowe (tagi) dla tej wiadomości:
choroby, leki, medycyna, zdrowie

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się wiadomością

wykop.pl Share

 

Wiadomosć została opracowana przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do wiadomości Kobiety cieszą się lepszym zdrowiem

Ta wiadomość nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy - dodaj swój komentarz!