reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Artykuł w dziale Hobby

Jesień życia, a może druga młodość?

(2011-02-10)

jogaJak aktywnie spędzić wolny czas? Nic prostszego – zajmij się sportem ekstremalnym. Może Brzmi to dziwnie, ale w rzeczywistości jest to idealny czas, by poświęcić trochę czasu sobie, a jednocześnie przeżyć coś niezwykłego.
    
Jeśli nie chcesz wychodzić z domu, możesz zacząć ćwiczyć jogę. Dzięki niej będziesz się efektywniej relaksować, a także zachowasz ciało i umysł w dobrej kondycji. Do dyspozycji są bardzo różne zestawy ćwiczeń, skupione na różnych częściach ciała. Istnieją specjalnie wybrane asany (pozycje) na wzmocnienie mięśni kręgosłupa. Wszystkie wykonuje się w pozycji leżącej i tylko do tego momentu, do którego możesz je bezpiecznie wykonać, bez ryzyka i wielkiego wysiłku. Możliwy jest także wybór pozycji odpowiednich dla Twoich wymagań i potrzeb. Jeśli masz problemy z trawieniem wybierz te ćwiczenia, które wpływają pozytywnie na pracę narządów w jamie brzusznej. Wybór dowolny i zależy tylko od Ciebie.

Na spacerze coraz popularniejszą formą sportu jest nordic walking. Oznacza to dosłownie nordycki chód. Wystarczy zaopatrzyć się w kijki, w miarę możliwości zaczerpnąć kilku porad kogoś doświadczonego (albo przeczytać poradnik) i wyjść z domu. Zapewne już po kilku spacerach spotkasz ludzi podobnych sobie, którzy także zdecydowali się na ten sport i będziecie mogli spacerować razem. Jest to niezwykle zdrowa i aktywna forma przechadzki, która wspaniale wpływa na krążenie, pracę serca i płuc. Ponadto mniej obciąża stawy niż zwykły chód (doskonały spacer dla wszystkich seniorów), a postawa jest bardziej stabilna.

Osoby mające więcej energii mogą zacząć uprawiać gimnastykę. Niekoniecznie muszą to być zwykłe, żmudne ćwiczenia. Można uprawiać gimnastykę w wodzie, która jest o wiele przyjemniejsza i mogą ją uprawiać osoby z artretyzmem czy chorobami kości. Taka forma aktywności relaksuje  i można się na nią zdecydować bez względu na pogodę. Pozwala stracić parę kilogramów i jest idealna dla osób z nadwagą.

Bez względu na ilość energii, czasu każdy może zrobić coś dobrego dla swojego ciała i organizmu, a przy tym przeżyć niezwykłą przygodę odkrywania czegoś nowego.

Słowa kluczowe (tagi) dla tego artykułu:
aktywność seniora, rozrywka, sport, zdrowie

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się artykułem

wykop.pl Share

 

Artykuł został opracowany przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do artykułu Jesień życia, a może druga młodość?

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy - dodaj swój komentarz!