reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Wiadomosć w dziale Emerytura

Jednakowe składki emerytalne tylko do ZUS?

(2010-04-24)

Środowisko przedsiębiorców skupionych w Krajowej Izbie Gospodarczej z zainteresowaniem przyjęło informacje „Gazety Wyborczej” na temat propozycji wicepremiera Waldemara Pawlaka dotyczącej emerytur, która zakłada, że wszyscy płaciliby jednakową, niewielką składkę, i to tylko do ZUS.

Jak informuje „GW”, w myśl propozycji Waldemara Pawlaka, w zamian za niewielką stałą składkę każdy na starość dostałby emeryturę wystarczającą na przeżycie bez pomocy opieki społecznej. Ta emerytura dla wszystkich byłaby jednakowa i gwarantowała minimum socjalne. „Pomysł jest kontrowersyjny i wymagałby dokładnych obliczeń o kosztów dla budżetu. Ważne jest jednak to, że jeśli taka propozycja padła z ust wicepremiera pozwala to mieć nadzieję, że jest to początek drogi do likwidacji systemu KRUS i objęcia jedną wspólnym ubezpieczeniem wszystkich obywateli. A to dobry pomysł” – komentuje Andrzej Arendarski, Prezes Krajowej Izby Gospodarczej.

Krajowa Izba Gospodarcza uważa, że dyskusja na temat reformy systemu emerytalnego powinna być kompleksowa szczególnie w kontekście faktu, że w 2009 r. KRUS otrzymał największą w historii dotację z budżetu państwa – tj. ponad 16,4 mld zł.

„Oczekujemy, że rolnicy szeroko korzystający z dopłat unijnych będą podobnie jak przedsiębiorcy i pracownicy ponosić odpowiednie koszty funkcjonowania systemu ubezpieczeń i deficytu budżetowego” – mówi Andrzej Arendarski.

KIG

Słowa kluczowe (tagi) dla tej wiadomości:
gospodarka polska

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się wiadomością

wykop.pl Share

 

Wiadomosć została opracowana przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do wiadomości Jednakowe składki emerytalne tylko do ZUS?

Ta wiadomość nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy - dodaj swój komentarz!