reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Artykuł w dziale Miłość i związki

Jakie zabawki kupować dzieciom?

(2011-04-28)

zabawkiObecnie zabawki dla dzieci można kupić niemal wszędzie-od kiosku ruchu po supermarkety i sklepy z akcesoriami wyłącznie dla maluchów. Wybór jest tak duży, że często mamy problem, na co się zdecydować. Różnorodność zabawek nie idzie jednak w parze z ich jakością. Niektóre z nich mogą być wręcz niebezpieczne dla zdrowia i życia dziecka. Aby wybór okazał się trafny, warto przed zakupem zwrócić uwagę na kilka rzeczy.

Po pierwsze, należy sprawdzać dla dzieci w jakim wieku przeznaczona jest dana zabawka. Maluszki nie powinny bawić się przedmiotami przeznaczonymi dla dzieci starszych-mogą one zawierać małe części łatwe do połknięcia lub po prostu dziecko nie będzie potrafiło jeszcze z nich korzystać.

Po drugie, warto zwrócić uwagę na budowę zabawki-czy ma ostre krawędzie, szpiczaste elementy? Jeśli tak, istnieje ryzyko, że nasza pociecha zrobi sobie nimi krzywdę. Jeżeli zabawka zawiera sznurek, oceńmy jego długość-nie powinien być zbyt długi, w innym wypadku może dojść do sytuacji, gdy dziecko owinie go sobie wokół szyi.

Zabawki dla dzieci nie powinny też emitować zbyt głośnych dźwięków, które mogą być zagrożeniem dla słuchu malucha, a także nie powinny zbyt intensywnie pachnieć. Mocny, nieprzyjemny zapach może być oznaką, że przedmiot zawiera toksyczne substancje.

Warto także zwrócić uwagę, czy producent zabawki zamieścił instrukcję obsługi i wskazówki, co do sposobu korzystania z niej, niebezpieczeństw czy środków ostrożności. Niektóre zabawki natomiast, zwłaszcza te dla najmłodszych dzieci, posiadają odpowiednie atesty i certyfikaty. Oznacza to, że zostały one przetestowane przez odpowiednie instytucje, spełniają określone wymogi, a w efekcie można uznać je za bezpieczne. Jest to ważna informacja, dzięki której możemy zaufać, że dana zabawka jest odpowiedniej jakości. Tym ważniejsza, że jak wynika z raportu polskiej Inspekcji Handlowej, co 5 zabawka dostępna w naszych sklepach wykazuje nieprawidłowości.

Pamiętajmy jednak, że nawet najlepsza zabawka może okazać się niebezpieczna dla dziecka, jeśli pozostanie ono bez nadzoru opiekuna. Pomysłowość maluchów nie zna granic i są one  w stanie nie tylko rozebrać ją na części pierwsze, ale także używać w najdziwniejszy sposób. Dlatego przemyślany wybór zabawki to jedno, a kontrola nad dzieckiem, które się nią bawi-drugie.

Słowa kluczowe (tagi) dla tego artykułu:
dzieci, zakupy

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się artykułem

wykop.pl Share

 

Artykuł został opracowany przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do artykułu Jakie zabawki kupować dzieciom?
2011-05-03 | 10:37:52

Większość zabawek to chińskia albo jakieś inne badziewie. Rozwalają się po chwili użytkowania. Kiedyś zabawki służyły latami, teraz co rok trzeba kupować coś nowego... Więcej