reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Artykuł w dziale Technologia

Jak wybrać lodówkę?

(2011-01-28)

jaką lodówkę kupićJakość wszelkiego sprzętu AGD, RTV choć jest wiele wyższa w porównaniu do minionych 20-30lat, to jednak bardzo trudno jest kupić taki telewizor czy pralkę, które służyłyby długie lata. Poniżej przedstawimy kilka porad związanych z kupnem lodówki. Pozwolą one wybrać produkt wysokiej jakości, a zarazem spełniający oczekiwania i wymagania nabywcy.

Najpierw trzeba wybrać rozmiar. Jeśli poprzednia lodówka była za mała lub za duża trzeba to wziąć pod uwagę przy zakupie. Wyższe chłodziarki spełniają dwie funkcje: lodówki i zamrażalki. To też jest istotne, jeśli posiadamy już oddzielną zamrażalkę. Trzeba wówczas rozpatrzyć pojemność i funkcjonalność kuchni, aby wybrać najbardziej odpowiednią dla nas opcję.
    
Najlepszymi chłodziarkami są te, które mają dwa agregaty. Działają one niezależnie i w razie awarii któregokolwiek z nich druga komora będzie nadal działać w pełni efektywnie. Ponadto pozwala to utrzymać odpowiednie temperatury różne dla każdej z komór. Ze względów czysto praktycznych, związanych z wygodą, lepiej jest, aby lodówka była w górnej partii urządzenia. Częściej do niej sięgamy, więc wygodniej jest się nie schylać.

W kwestii oszczędności istotne jest oznakowanie literowe. „A” jest najwyższą klasą, czyli pobór energii jest najniższy. „G” jest najsłabszą oceną, co zwiększa zużycie prądu nawet czterokrotnie. Warto zatem zainwestować trochę większą kwotę. Chłodziarki włączone są przez całą dobę, zatem oszczędność jest istotna. Między klasą A i B jest bardzo mała różnica, zatem jeśli bardziej odpowiednia okaże się B, to nie stanowi to znacznego zwiększenia zużycia prądu.

Praktycznym zakupem jest lodówka bezszronowa. Taki model posiada specjalne otwory, którymi wyciąganą jest wilgoć. Wówczas konieczność rozmrażania pojawia się rzadziej, a przetrzymywana żywność dłużej pozostaje świeża i nie robi się śliska. Dla własnej wygody należy się również przyjrzeć półkom. Czy można je przestawiać, regulować wysokość, aby wstawić duży garnek. Często dołączane jest także specjalne wyposażenia, jak stelaż na butelki czy pojemnik na jajka. Później takie drobiazgi mogą niezwykle ułatwić utrzymanie porządku.

Słowa kluczowe (tagi) dla tego artykułu:
technologia, zakupy

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się artykułem

wykop.pl Share

 

Artykuł został opracowany przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do artykułu Jak wybrać lodówkę?
2013-11-14 | 12:40:57

najlepiej poszperać w necie, a potem iśc do konsultantów z jakiegoś dużego sklepu i podpytać, potem można iśc do kolejnego i sprawdzić wiarygodnośc. Więcej

2013-11-13 | 18:19:33

Energooszczedną i uważać tyrzeba żeby nie zarosla lodem, bo wtedy potrzeba dodatkowej energii na ochłodzenie go. Polecam zerknąć do stacjonarnych elektro-marketów ale tam chyba lodówki sa najtańsze. Więcej