reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Artykuł w dziale Choroby

Jak w pracy radzić sobie z artretyzmem

(2010-09-03)

Dolegliwości artretyczne takie jak ból, zmęczenie i sztywność potrafią dawać się we znaki i często przypominają o sobie, kiedy pracujemy. Możemy jednak dopasować nasze miejsce pracy i samą pracę tak, by skutecznie poradzić sobie z objawami naszego schorzenia i pracować wydajniej.

 

Jak w pracy radzić sobie z artretyzmemPrzede wszystkim zorganizujmy sobie nasze miejsce pracy tak, by przedmioty, po które sięgamy najczęściej były w zasięgu ręki. Aby zredukować obciążenie, powstające kiedy próbujemy ściągnąć coś z wysokiej półki, użyjmy małego taboretu by sięgnąć do tej rzeczy.

 

Mądrze planujmy też rozkład swojego dnia. Jeśli wiemy, że w pracy czeka nas ważne wydarzenie następnego dnia , koniecznie odpocznijmy przed nim porządnie w domu.

 

Najważniejsza sprawa to jednak utrzymanie odpowiedniej postawy. Siedźmy w wyprostowanej, ale swobodnej pozycji, tak by nie czuć napięcia w szyi, kręgosłupie ani w kończynach. Nasze ramiona i łokcie powinny swobodnie opierać się na oparciu i podłokietnikach – to najlepsza pozycja. Jeśli nasza praca wymaga częstego stania, lub jeśli pracujemy na kasie, dobrze będzie do siedzenia zaopatrzyć się w podnóżek, który pozwoli zmniejszyć obciążenie krzyżowej części kręgosłupa.

 

Ważny jest też wybór odpowiedniego obuwia, które pozwoli utrzymać prawidłową postawę. Aby zmniejszyć napięcie w stopach, nogach i krzyżu, stosujmy wkładki do butów.

 

Przede wszystkim jednak dbajmy o siebie: wysypiajmy się i stosujmy zdrową dietę. Mniejsza waga oznacza mniejsze obciążenie naszych stawów.

Słowa kluczowe (tagi) dla tego artykułu:
aktywność seniora, choroby, leki, medycyna, pomoc, rynek pracy, zdrowie

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się artykułem

wykop.pl Share

 

Artykuł został opracowany przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do artykułu Jak w pracy radzić sobie z artretyzmem

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy - dodaj swój komentarz!