reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Artykuł w dziale Moda

Jak ubierać się młodziej

(2010-07-22)

Często zastanawiamy się jak dobrać nasz ubiór, aby wyglądać młodziej. Podsuwamy kilka wskazówek w jaki sposób do tego podejść.

 

Jak ubierać się młodziejStrój może odmładzać, ale może też postarzać. Tego ostatniego mogą próbować nastolatki w ramach eksperymentów z modą, modna seniorka powinna raczej skupić się na podkreśleniu swoich najlepszych stron i szukać kolorów i fasonów, które nie dodają lat.

 

Kolory

W pewnym wieku mamy już wyrobiony styl, w którym czujemy się dobrze i nie warto tego zmieniać dla kaprysów mody. Odmładzanie się na siłę, ubieranie bardzo odważnych strojów, może wydawać się niestosowne i czasami śmieszne. Warto jednak skupić się na kolorach, które odejmują lat. Pomogą nam osiągnąć ten efekt pastele, mieniące się tkaniny , a także złoto i srebro - te ostanie jednak raczej nie na co dzień.

 

Zakupy z wnukami

Młode osoby w dzisiejszych czasach, nawet te zaledwie 9- czy 10 - letnie, mają już nieco pojęcia o modzie. Wiedzą jakie marki są na czasie, jakie wzory są na topie a jakie odeszły w danym sezonie do lamusa. Nastolatki będą świetnymi doradcami w sprawie detali : skarpetek, szalików, rękawiczek. Nie zdawajmy się jednak na nich w przypadku całego stylu. To, co podoba się 13-latce może wyglądać naprawdę tragicznie na jej babci. Wysłuchaj porad wnuków, ale skonsultuj je z własnym poczuciem stylu oraz z zaopatrzeniem sklepów z bardziej dojrzałą odzieżą.

 

Gdzie kupować

Niestety w naszym kraju trudno znaleźć sklepy z odzieżą odpowiednią dla seniorów, które jednocześnie nie byłyby pełne modowych koszmarów. Sieciówki z kolei proponują głównie ubrania w stylu młodzieżowym, niezbyt pasujące starszym osobom, chociaż ostatnio, wraz z wejściem na nasz rynek kilku popularnych brytyjskich sklepów to się zmienia. Trzeba więc swoje wychodzić w poszukiwaniu dobrych, ponadczasowych i jednocześnie odmładzających ubrań.

 

Słowa kluczowe (tagi) dla tego artykułu:
aktywność seniora, estetyka, pielęgnacja, zakupy

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się artykułem

wykop.pl Share

 

Artykuł został opracowany przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do artykułu Jak ubierać się młodziej

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy - dodaj swój komentarz!