reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Artykuł w dziale Uroda

Jak pielęgnować skórę po 50-ce?

(2010-08-18)

Po pięćdziesiątce nasza skóra staje się cieńsza i traci sprężystość. Wymaga więc szczególnej pielęgnacji i specjalnie dla niej przeznaczonych kosmetyków.

 

Jak pielęgnować skórę po 50-ce?Specyfika i potrzeby skóry po 50. roku życia są szczególne. Na szczęście mamy na rynku wiele kosmetyków przeznaczonych specjalnie dla starszej cery. Współczesna kosmetologia jest coraz bardziej otwarta na seniorów, którzy tak jak i młodsze osoby chcą dbać o swój wygląd. Mamy do dyspozycji nie tylko coraz więcej kosmetyków, ale i zabiegów w salonach kosmetycznych.

 

Warto, kompletując zawartość naszej kosmetyczki, wiedzieć jakich substancji potrzebuje teraz nasza skóra. Jej potrzeby przez lata się zmieniają, dlatego w wyborze kosmetyków po 50. musimy kierować się już nie tylko rodzajem naszej cery ale i zmianami jakie w niej zaszły. Nie wszystkie kremy, do których przyzwyczajone jesteśmy od lat, będą dla nas odpowiednie. Przychodzi czas, by przesiąść się na inną półkę.

 

Po 50. roku życia potrzebujemy znacznie bardziej wyspecjalizowanych kosmetyków niż wcześniej. Powinny być one bogate m.in. w fitohormony, retinoidy, kolagen, elastyna czy koenzym Q10. Nasza skóra staje się w tym wieku cieńsza, ponieważ spada produkcja estrogenów (aż do 75 procent). Również nasze gruczoły łojowe i potowe nie pracują już tak prężnie jak wcześniej. Zaczynają się pojawiać przebarwienia pigmentacyjne. To również czas, kiedy pojawia się więcej zmarszczek, także na szyi, kurze łapki, nasza twarz staje się węższa.

 

Po 60. potrzeby naszej skóry stają się jeszcze inne. Wtedy nasza cera staje się bardzo delikatna i cienka, dlatego wymaga pielęgnacji kosmetykami dla kobiet bardzo dojrzałych. Ważnym składnikiem kosmetyków dla cery w tym wieku jest wapń. Pomaga on wzmocnić spoistość komórek i odbudować bardzo delikatny naskórek. W tym wieku pojawia się też coraz więcej przebarwień, dlatego powinnyśmy zacząć stosować specjalne kremy właśnie na przebarwienia skórne. Szukajmy preparatów zawierających m.in. melaslow i super arbutin.

Słowa kluczowe (tagi) dla tego artykułu:
estetyka, pielęgnacja, zakupy

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się artykułem

wykop.pl Share

 

Artykuł został opracowany przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do artykułu Jak pielęgnować skórę po 50-ce?

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy - dodaj swój komentarz!