reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Artykuł w dziale Uroda

Jak dbać o dłonie?

(2010-10-26)

Dłonie, to obok szyi, ta część naszego ciała, po której najłatwiej można poznać wiek. Dłonie niczego nie ukryją i niestety starzeją się nie tylko wraz z wiekiem, ale też z powodu złej pielęgnacji i narażenia na działanie różnych czynników.

 

Jak dbać o dłonie?O dłonie powinniśmy dbać w każdym wieku, a dłonie seniora wymagają szczególnej uwagi, ponieważ ich skóra nie jest już tak jędrna jak kiedyś i bardzo szybko się przesusza.

 

Jako, że skóra na dłoniach nie ma gruczołów łojowych, jest bardzo narażona na działanie wszelkich zewnętrznych czynników, w tym zimna, gorąca i substancji chemicznych. W późniejszym wieku, kiedy skóra staje się cieńsza, bardziej ściągnięta i pojawiają się na niej zmarszczki, wymaga jeszcze większej uwagi.

 

Dłonie seniorki potrzebuję nie tylko częstego nawilżania kremem, ale też domowych i profesjonalnych zabiegów pozwalających zachować ich zdrowy i piękny wygląd.

 

Po pierwsze pamiętajmy o odpowiedniej pielęgnacji podczas mycia rąk. Wybierajmy mydło o ph zgodnym z ph naszej skóry. Podobna zasada tyczy się kremów. W skład kremów nawilżających powinny wchodzić takie składniki jak witaminy A i E oraz olejki przeciwdziałające starzeniu się skóry.

 

Codzienną pielęgnację naszych dłoni możemy wspomóc zabiegami, które można wykonać w domowych warunkach. Pomocne będą składniki, które bez trudu znajdziemy z naszej kuchni. Samodzielnie możemy przygotować maseczki z oliwy z oliwek, miodu a nawet ziemniaków.

Słowa kluczowe (tagi) dla tego artykułu:
estetyka, pielęgnacja, witaminy, zdrowie

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się artykułem

wykop.pl Share

 

Artykuł został opracowany przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do artykułu Jak dbać o dłonie?
2012-09-28 | 17:19:56

Wiem coś o tych dłoniach. Już dawno pojawiły mi się na nich plamy starcze. Smaruje je różnymi kremami z filtrem, ale nie wiele to pomaga. A ostatnio byłam u lekarza - dr Marka Wasiluka, który stwierdził, że na takie przebarwienia to już chyba tylko pomoże laser. Gdzie w moim wieku takie rzeczy. A kiedyś miałam takie piękne dłonie Więcej

2012-01-13 | 18:09:41

hmm.. ja używam do dłoni balsamu z firmy BingoSpa . super.polecam Więcej