reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Wiadomosć w dziale Moda

Jak będą wyglądać budowane przez Polaków domy w 2010 r.?

(2010-01-23)

Nowoczesna bryła domu, niebanalna kolorystyka, kotłownia wraz z pomieszczeniami rekreacyjnymi umiejscowiona w piwnicy, nowoczesne instalacje - to tylko wybrane cechy domów, które będą budowane w 2010 r.

Nowocześnie i ekonomicznie

Większość Klientów rozpoczynających swoją przygodę z budową własnego, wymarzonego domu, wybierze gotowy projekt domu, z bogatej oferty propozycji domów z różnych pracowni architektonicznych – mówi arch. Monika Lisowska-Łętocha, dyrektor pracowni Biura Projektów ARCHON+. Coraz większym powodzeniem cieszy się nowoczesna stylistyka domów, uwzględniająca prostą bryłę przekrytą dachem dwuspadowym oraz naturalne elementy wykończeniowe takie jak drewno czy kamień i bardziej odważna kolorystyka elewacji. Inwestorzy dużą wagę przywiązują do kosztów realizacji, dlatego uznanie zyskują projekty, w których estetyka idzie w parze z racjonalną konstrukcją i funkcjonalnością. Wybieramy domy o mniejszym metrażu wnikliwie analizując potrzeby naszej rodziny – dodaje arch. Monika Lisowska-Łętocha z Biura Projektów ARCHON+.

Energooszczędnie i komfortowo

Dyrektywy unijne wprowadzające ograniczenia zużycia energii nieodnawialnej oraz wzrastające ceny paliw powodują jeszcze większe zainteresowanie domami energooszczędnymi. Budynki będą cieplejsze, bardziej precyzyjnie wykonane, a tradycyjne systemy grzewcze będą częściej uzupełniane przez instalacje solarne, pompy ciepła i wentylację mechaniczną z rekuperacją – podkreśla Monika Lisowska-Łętocha z Biura Projektów ARCHON+. Współczesny dom to już nie tylko miejsce spotkań całej rodziny, ale także doskonale wyposażone centrum odnowy biologicznej i rekreacji. Coraz popularniejsze staje się umieszczenie w domu niewielkiej sauny lub domowej siłowni. Z roku na rok przybywa także zwolenników „domu inteligentnego”, czyli systemu, który umożliwia sterowanie instalacjami, takimi jak: oświetlenie, ogrzewanie, rolety antywłamaniowe oraz alarm.

Wygodnie i praktycznie

Dużą popularnością cieszą się domy z otwartą częścią dzienną, w których salon z kominkiem poprzez jadalnię łączy się z kuchnią. Chętnie wybieramy projekty, w których na parterze oprócz salonu zaprojektowano dodatkową sypialnię lub gabinet.

Wielu Inwestorów decyduje się na budowanie domu z podpiwniczeniem, dzięki któremu zyskują dodatkowe pomieszczenia rekreacyjne lub gospodarcze.

Wybieramy projekty zwierające chociaż niewielkie pomieszczenie na pralnię lub domowe czy ogrodowe akcesoria – dodaje arch. Monika Lisowska-Łętocha z Biura Projektów ARCHON+. Utrzymanie porządku i jednocześnie komfort każdej pani domu umożliwi wybranie projektu domu z co najmniej jedną przestronną garderobą. Wzrasta również zainteresowanie wewnętrznymi instalacjami: odkurzacza centralnego, ogrzewania podłogowego oraz domowymi systemami audio i wideo.

ARCHON+

Słowa kluczowe (tagi) dla tej wiadomości:
wydarzenia

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się wiadomością

wykop.pl Share

 

Wiadomosć została opracowana przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do wiadomości Jak będą wyglądać budowane przez Polaków domy w 2010 r.?

Ta wiadomość nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy - dodaj swój komentarz!