reklama
Seniorzy są aktywniejsi seksualnie od seniorek (Komentarzy: 35)
Jakie podwyżki emerytur w 2011 roku? (Komentarzy: 25)
Dla seniorów Hiszpania jest tańsza (Komentarzy: 20)
Odwrócona hipoteka, czyli jak dorobić do emerytury? (Komentarzy: 16)
Sanatoria: Przerzeczyn-Zdrój (Komentarzy: 13)

Jak będą wyglądać budowane przez Polaków domy w 2010 r.?
(2010-01-23)Nowoczesna bryła domu, niebanalna kolorystyka, kotłownia wraz z pomieszczeniami rekreacyjnymi umiejscowiona w piwnicy, nowoczesne instalacje - to tylko wybrane cechy domów, które będą budowane w 2010 r.
Nowocześnie i ekonomicznie
Większość Klientów rozpoczynających swoją przygodę z budową własnego, wymarzonego domu, wybierze gotowy projekt domu, z bogatej oferty propozycji domów z różnych pracowni architektonicznych – mówi arch. Monika Lisowska-Łętocha, dyrektor pracowni Biura Projektów ARCHON+. Coraz większym powodzeniem cieszy się nowoczesna stylistyka domów, uwzględniająca prostą bryłę przekrytą dachem dwuspadowym oraz naturalne elementy wykończeniowe takie jak drewno czy kamień i bardziej odważna kolorystyka elewacji. Inwestorzy dużą wagę przywiązują do kosztów realizacji, dlatego uznanie zyskują projekty, w których estetyka idzie w parze z racjonalną konstrukcją i funkcjonalnością. Wybieramy domy o mniejszym metrażu wnikliwie analizując potrzeby naszej rodziny – dodaje arch. Monika Lisowska-Łętocha z Biura Projektów ARCHON+.
Energooszczędnie i komfortowo
Dyrektywy unijne wprowadzające ograniczenia zużycia energii nieodnawialnej oraz wzrastające ceny paliw powodują jeszcze większe zainteresowanie domami energooszczędnymi. Budynki będą cieplejsze, bardziej precyzyjnie wykonane, a tradycyjne systemy grzewcze będą częściej uzupełniane przez instalacje solarne, pompy ciepła i wentylację mechaniczną z rekuperacją – podkreśla Monika Lisowska-Łętocha z Biura Projektów ARCHON+. Współczesny dom to już nie tylko miejsce spotkań całej rodziny, ale także doskonale wyposażone centrum odnowy biologicznej i rekreacji. Coraz popularniejsze staje się umieszczenie w domu niewielkiej sauny lub domowej siłowni. Z roku na rok przybywa także zwolenników „domu inteligentnego”, czyli systemu, który umożliwia sterowanie instalacjami, takimi jak: oświetlenie, ogrzewanie, rolety antywłamaniowe oraz alarm.
Wygodnie i praktycznie
Dużą popularnością cieszą się domy z otwartą częścią dzienną, w których salon z kominkiem poprzez jadalnię łączy się z kuchnią. Chętnie wybieramy projekty, w których na parterze oprócz salonu zaprojektowano dodatkową sypialnię lub gabinet.
Wielu Inwestorów decyduje się na budowanie domu z podpiwniczeniem, dzięki któremu zyskują dodatkowe pomieszczenia rekreacyjne lub gospodarcze.
Wybieramy projekty zwierające chociaż niewielkie pomieszczenie na pralnię lub domowe czy ogrodowe akcesoria – dodaje arch. Monika Lisowska-Łętocha z Biura Projektów ARCHON+. Utrzymanie porządku i jednocześnie komfort każdej pani domu umożliwi wybranie projektu domu z co najmniej jedną przestronną garderobą. Wzrasta również zainteresowanie wewnętrznymi instalacjami: odkurzacza centralnego, ogrzewania podłogowego oraz domowymi systemami audio i wideo.
Słowa kluczowe (tagi) dla tej wiadomości:
wydarzenia
Podobne artykuły/wiadomości: |
Podziel się wiadomością
Wiadomosć została opracowana przez: |
Ta wiadomość nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy - dodaj swój komentarz!