reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Artykuł w dziale Technologia

Internetowe oszustwa, czyli zarabiaj w domu

(2011-03-14)

oszustwa internetoweW sieci roi się od ofert typu: zarabiaj bez wychodzenia z domu, zarabiaj bez ograniczeń, zarabiaj, ile chcesz itp. Najwięcej takich ogłoszeń spotkać można na portalach, które umożliwiają zamieszczanie darmowych ofert. Nie przeprowadza się tu weryfikacji danych-każdy może opublikować swoją propozycję pracy. Oto, po czym poznać można takie fałszywe ofert pracy.

Pierwszą rzeczą, która powinna zwrócić naszą uwagę jest jeden z wymienionych wyżej tekstów: zarabiasz tyle, ile chcesz, zarabiasz bez ograniczeń, pracujesz, kiedy chcesz. Czasem naciągacze podają konkretną sumę, którą można zarobić, np.: praca w domu, nawet 5 tyś.zł.! Propozycja zajęcia niewymagającego opuszczania domu i przynoszącego takie dochód powinna wzbudzić naszą ostrożność.

Po drugie, w tego typu ogłoszeniach zwykle nie znajdziemy ani nazwy, ani innych danych firmy, ani nazwisk związanych z nią osób. Informacji dotyczących pracodawcy nie ma w ogóle bądź są bardzo ogólne i niczego nam nie wyjaśniają.

Po trzecie, ogłoszeniodawcy zaznaczają, że aby dla nich pracować nie trzeba mieć żadnego doświadczenia ani konkretnych umiejętności. Zwykle wystarczy dostęp do internetu, dobre chęci, zapał do pracy i trochę wolnego czasu. Czasem treść ogłoszenia nie zawiera nawet takich wiadomości i wygląda wtedy w podobny sposób: Zarabiaj 5 tyś.mieś. Kontakt na maila.

Kontakt mailowy jest preferowany przez większość takich pracodawców. Dopiero, gdy do nich napiszemy, może dowiemy się więcej. Brak jakichkolwiek wymagań i rekrutacja oparta wyłącznie na chęci kandydata do zarabiania kilku tysięcy także powinna wzbudzić czujność.

Jako ewidentny znak świadczący o tym, że możemy mieć do czynienia z nieuczciwą osobą powinniśmy traktować konieczność wpłacenia pieniędzy, by móc rozpocząć pracę. Może to być wpisowe albo koszt materiałów niezbędnych do pracy. Najczęściej w takich sytuacjach okazuje się, że ani materiałów, ani obiecanej pracy, ani wydanych pieniędzy już nie zobaczymy.

Prawdopodobnie niektóre z takich ubogich w informacje i wymagania ofert pracy nie są oszustwem. Z drugiej jednak strony, , gdyby tego typu propozycje zatrudnienia były rzetelne i prawdziwe,  wielu z nas mogłoby zarabiać naprawdę duże pieniądze, w dodatku w miłej domowej atmosferze, a szukanie tradycyjnej pracy byłoby zbędne. Jeżeli jednak chcemy dowiedzieć się więcej na temat jednej z podobnych ofert, zawsze możemy na nią odpowiedzieć. Duży dystans i ostrożność są jednak konieczne - nie dajmy się zwieść wizjom zarobków i idealnych warunków pracy!

Słowa kluczowe (tagi) dla tego artykułu:
ekonomia, pieniądze, rynek pracy, technologia

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się artykułem

wykop.pl Share

 

Artykuł został opracowany przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do artykułu Internetowe oszustwa, czyli zarabiaj w domu

Rzeczywiście,pleni się tego paskudztwa coraz więcej,szczególnie adresowanych do emerytów.Takim niechlubnym przykładem jest także Wydawnictwo Raeder's Digest.Unikajcie jak ognia ich ofert, konkursów itd. a unikniecie kłopotów.Mamią w szczególnie wyrafinowany sposób.W końcowej fazie przeglądania rezygnujesz z ich oferty,mimo to otrzymujesz do domu przesyłkę niby nic nie płacąc,z zawartością tandetnego wydawnictwa i głupawego upominku.Jeżeli nieopatrznie ją przyjąłeś,po otwarciu okazuje się,że musisz za nią zapłacić. A dalej perfidne stwierdzenie,jeżeli nie chcesz tej przesyłki,to możesz ją na swój koszt odesłać.UWAŻAJCIE NA NICH,GRAJĄ NIE FAIR !!! Więcej