reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Artykuł w dziale Technologia

Internet stymuluje mózg seniora

(2010-08-04)

Korzystanie z internetu może stymulować mózg starszej osoby bardziej niż czytanie książek czy krzyżówki - donoszą naukowcy.

 

internet stymuluje mózg senioraKontakt z internetem, według amerykańskich naukowców, lepiej stymuluje pracę mózgu niż czytanie, gry czy krzyżówki. Internet pozwala też na wykorzystanie większej ilości obszaru n mózgu.

 

Badania, opublikowane przez American Journal of Geriatric Psychiatry, zostały przeprowadzone na grupie 24 mężczyzn i kobiet w średnim wieku oraz seniorów w wieku od 55 do 76 lat. Część z badanych nigdy wcześniej nie korzystała z internetu.

 

Grupę podzielono na dwie części. Jedna miała czytać książki, druga surfować po internecie. Korzystanie z sieci pobudziło o osób z drugiej grupy obszary w mózgu odpowiedzialne za podejmowanie decyzji i skomplikowane wnioskowania. U wszystkich badanych osób zaobserwowano podczas czytania wzmożona aktywność mózgu. Aktywne były rejony odpowiadające za funkcje językowe, pamięć i wzrok.

 

Co ciekawe, okazało się, że surfowanie po sieci uaktywniło nie tylko wszystkie procesy w mózgu związane z czytaniem, ale również te nie powiązane z nim bezpośrednio, jak właśnie funkcje decyzyjne.

 

Amerykańscy naukowcy uważają, że pobudzenie mózgu w trakcie korzystania z internetu jest tak istotne, że seniorzy powinni sięgać do sieci jak najczęściej, w celu ćwiczenia mózgu.

Słowa kluczowe (tagi) dla tego artykułu:
aktywność seniora, nauka, technologia, zdrowie

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się artykułem

wykop.pl Share

 

Artykuł został opracowany przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do artykułu Internet stymuluje mózg seniora

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy - dodaj swój komentarz!