reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Artykuł w dziale Książki

Internet dla seniorów

(2013-04-23)

 

INTERNET DLA SENIORÓW

 

 

Poradnik powstał z myślą o seniorach, którzy zaczynają swoją przygodę z internetem oraz o tych, którzy już korzystają z sieci w podstaowym zakresie. W przystępny sposób omawia najważniejsze kwestie techniczne, a także prezentuje praktyczne aspekty korzystania z internetu i uczy komunikowania się z innymi online.

 

Korzystanie z poradnika ułatwiają kolorowe ramki, wyraźne zrzuty ekranowe, słowniczek trudnych wyrazów oraz specjalna duża czcionka.

 

Dzięki lekturze poradnika:

  • wybierzesz odpowiednie dla swoich potrzeb łącze internetowe
  • założysz konto pocztowe i nauczysz się odbierać oraz wysyłać e-mail
  • nauczysz się rozmawiać ze znajomymi przez internet na portalach społecznościowych (Nasza Klasa, Facebook) i przez Skype'a
  • zapłacisz swoje rachunki i nauczysz się obsługiwać konto bankowe
  • znajdziesz w internecie dane placówki medycznej i umówisz się na tę do lekarza
  • zaczniesz grać i oglądać filmy w sieci

 

O autorach: 

Agnieszka Serafinowicz – dziennikarka pism i serwisów o tematyce komputerowej, autorka publikacji z zakresu IT i nowych technologii, poradników i szkoleń z dziedziny oprogramowania. Współtworzyła  dokumentację specjalistycznego systemu wspomagającego zarządzanie informacją, wykorzystywanego w wielu instytucjach administracji państwowej.

 

Joachim Wandelberg – informatyk, pasjonat i praktyk wykorzystania szeroko pojętych technologii IT w biznesie. Pracował przy zapewnieniu bezpieczeństwa sieci, zarządzaniu oprogramowaniem oraz wdrażaniu systemów zabezpieczających, a także przeprowadzał w tym zakresie szkolenia i tworzył publikacje instruktażowe dotyczące zarówno tych zagadnień, jak i zarządzania usługami związanymi z internetem. 

 

Samo Sedno to seria nowoczesnych, praktycznych i podręcznych poradników, które trafiają w samo sedno. W serii znajdują się tytuły o tematyce m.in. biznesowej, parentingowej, psychologicznej czy dotyczącej zdrowego stylu życia i rozwoju osobistego.

 

Nasza ocena:
00000
Ocena produktu przez redakcję
ocena produktu
Wasza ocena:
11111
  (3 głosy)
ocena internautów - dodaj ocenę

Słowa kluczowe (tagi) dla tego artykułu:

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się artykułem

wykop.pl Share

 

Artykuł został opracowany przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do artykułu Internet dla seniorów

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy - dodaj swój komentarz!