reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Artykuł w dziale Choroby

Impotencja. Winna może być cukrzyca

(2010-10-07)

Problemy z potencją często wiązane z wiekiem, ale przyczyną mogą być także choroby. Impotencja jest częstym powikłaniem cukrzycy, więc walka z tą chorobą jest jednocześnie walką o komfort życia seksualnego.

 

Impotencja. Winna może być cukrzycaCukrzyca to choroba, która nie pozostaje bez wpływu na wszystkie narządy naszego organizmu. Podobnie jak w przypadku innych powikłań, także problemy z potencją występują dopiero po dłuższym czasie życia z cukrzycą.

 

Objawy impotencji nie pojawią się więc w początkach rozwoju cukrzycy, a dopiero po pewnym czasie. Może zacząć się od jednorazowych niepowodzeń: niektórzy mogą mieć problem z pełną erekcją, inni z utrzymaniem wzwodu. Cukrzycy aż trzy razy częściej cierpią na problemy z erekcją. Często jednak nie wiążą ich ze swoją chorobą i nie mówią o tym swojemu lekarzowi. A problem ten dotyczy niemal 70 procent mężczyzn chorujących na cukrzycę przez co najmniej 10 lat.

 

Dlaczego impotencja ma związek z cukrzycą?

 

Z powodu cukrzycy dochodzi do uszkodzeń naczyń krwionośnych. To może być jedna z przyczyn impotencji. Kiedy uszkodzenia dotyczą naczyń prącia, nie dopływa do niego wystarczająca ilość płci, a co za tym idzie, pojawiają się problemy ze wzwodem.

 

Drugą przyczyną może być uszkodzenie nerwów, które również jest powikłaniem cukrzycy. Nerwy odpowiadają zaś za przenoszenie do prącia impulsów nerwowych, kiedy funkcjonują źle, do erekcji nie dojdzie.

 

Leczenie impotencji u cukrzyków wiążę się z leczeniem choroby podstawowej. Spowolnienie jej rozwoju spowalnia tez rozwój powikłań, w tym impotencji. Dodatkowo w przypadku impotencji u cukrzyków stosuje się dodatkowe leczenie, które ma wspomagać erekcję.

 

Viagra niestety nie zawsze działa u cukrzyków. Stosuje się różne terapie, m.in. za pomocą leków doustnych, aparatów próżniowych, zastrzyków, nawet zabiegów chirurgicznych (wszczepienie implantu).

 

Najważniejsze to zdawać sobie sprawę z problemu i jego przyczyny. Mężczyzna chorujący na cukrzycę prędzej czy później może mieć problemy z potencją. To dla większości wstydliwy problem, ale koniecznie należy powiedzieć o nim swojemu lekarzowi.

Słowa kluczowe (tagi) dla tego artykułu:
aktywność seniora, choroby, leki, medycyna, miłość, seks, zdrowie

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się artykułem

wykop.pl Share

 

Artykuł został opracowany przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do artykułu Impotencja. Winna może być cukrzyca
2010-10-13 | 10:46:43

Witam uzytkowników portalu. Chciałbym zwrócić uwagę na ten artykuł, gdyż niestety opisywany problem jest częto bagatelizowany przez cukrzyków i nie tylko. Choruję na cukrzycę od niespełna 7 lat. Nie jest łatwo, ale nigy nie jest. Pierwsze problemy z impotencją pojawiły się 1,5 roku temu. Na początku żaden z lekarzy nie wiązał tych dwóch chorób ze sobą. Dopiero 4 miesiące temu trafiłem na lekarza z głową, który zlecił szereg badań związanych z leczeniem problemu poprzez leczenie cukrzycy. Teraz jest już lepiej, widać poprawę, ale leczenie jeszcze będzie trwało i na większą poprawę wg lekarza mogę liczyć za conajmniej pół roku. Oczywiście gdybym wczesniej się leczył nie miałbym pewnie tego problemu. Polak mądry po szkodzie :/ Więcej