reklama
Seniorzy są aktywniejsi seksualnie od seniorek (Komentarzy: 35)
Jakie podwyżki emerytur w 2011 roku? (Komentarzy: 25)
Dla seniorów Hiszpania jest tańsza (Komentarzy: 20)
Odwrócona hipoteka, czyli jak dorobić do emerytury? (Komentarzy: 16)
Sanatoria: Przerzeczyn-Zdrój (Komentarzy: 13)
Idea Fair Play - społecznie odpowiedzialni
(2015-09-21)Pomaganie jest w społeczeństwach wysokorozwiniętych zjawiskiem popularnym i coraz silniej zakorzenionym w naszej mentalności. Nawet osoby mniej zamożne chętnie biorą udział w akcjach charytatywnych, zbiórkach pieniędzy, czy licytacjach na rzecz poszkodowanych. Nic w tym dziwnego – chęć pomocy leży w naszej naturze. Jest zjawiskiem tak naturalnym, że trudno wyobrazić sobie jakieś innowacje w tej dziedzinie. Przyzwyczajeni do klasycznego schematu "daję-wspomagam-czuję się spełniony" nagle odkrywamy, że wsparcie finansowe bliskiej nam inicjatywy może mieć zupełnie inny wymiar. Dowiedli tego młodzi ludzie z Wrocławia, twórcy projektu Idea Fair Play.
Jak to się zaczęło?
Jednym z pomysłodawców projektu Idea Fair Play jest energiczny i przebojowy mężczyzna, związany z koncernem finansowym, jednak ciągle szukał dla siebie właściwej drogi nie ograniczając się do tak popularnej w dzisiejszych czasach „pogoni za pieniędzmi”. Rozwiązanie pojawiło się wraz z przyjściem na świat synka Pana Łukasza. Piotruś urodził się w grudniu 2013 r. przynosząc swoim rodzicom znacznie więcej niż bezgraniczną miłość. Nieoczekiwanie okazało się, że chłopiec ma wadę serca i trisomię 21 popularnie zwaną zespołem Downa. Po pierwszym szoku i poszukiwaniu informacji, rodzice postanowili zrobić dla Niego wszystko co możliwe, aby mógł rozwijać się jak rówieśnicy. Po 10 dniach od narodzin zaczęli rehabilitację 4 razy w tygodniu, podczas której poznali wielu życzliwych ludzi – rodziców innych dzieci jak i osoby prowadzące fundacje. To właśnie podczas takich spotkań i rozmów o braku środków finansowych, dzięki którym można by zrobić dla potrzebujących dużo więcej, rodził się pomysł na Ideę Fair Play.
A co to takiego?
Idea Fair Play to innowacyjny model, którego głównym celem jest wsparcie finansowe Organizacji Pozarządowych z III sektora gospodarki, podopiecznych tych organizacji, klubów sportowych, sportowców i wiele innych. Skierowany jest zarówno do przedsiębiorstw jak i osób fizycznych używających na co dzień już wielu produktów i usług. To, co wyróżnia projekt Idea Fair Play od klasycznej formy pomocy pieniężnej to forma w jakiej jest on realizowany. Użytkownik, który chce wesprzeć bliską mu inicjatywę zamiast wpłacać wybraną kwotę na konto fundacji, zamawia ze strony internetowej http://www.ideafairplay.pl interesujący go produkt lub usługę, którymi są głównie ubezpieczenia i usługi finansowe proponowane przez znane i cieszące się zaufaniem Towarzystwa ubezpieczeniowe działające na naszym rynku. Zawsze część opłaty za zakupiony produkt przekazywana jest np. organizacji wybranej przez kupującego. Wybierając daną ofertę, otrzymuje on warunki umowy oraz kwotę wsparcia finansowego jakie po podpisaniu i opłaceniu umowy otrzyma wskazana organizacja w postaci darowizny. W istocie kupujący - darczyńca płaci tylko za produkt, bez dodatkowych kosztów wsparcia, po cenie konkurencyjnej w stosunku do innych ofert na rynku. Dzięki hasłu przewodniemu Idea Fair Play “Społecznie odpowiedzialni” Twórcy projektu dążą do społecznego uświadomienia i zachęcania ludzi poprzez udostępnienie im nowych możliwości wspierania potrzebujących.
Na przykładzie
Aby lepiej zrozumieć, na czym polega pomoc w Idei Fair Play, spójrzmy na przykład z życia Pani Basia ma sześcioletnią córkę - Anię chorą na raka. Przedłużając OC swojego samochodu, NNW wszystkich członków rodziny i ubezpieczenie domu przez Idea Fair Play wspiera Organizację wspomagającą leczenie jej dziecka – kupuje te same produkty, co zawsze i bez dodatkowych wydatków, zbiera na leczenie córki. Użytkowniczka przekazuje tę informację rodzinie i znajomym, którzy w ten sam sposób mogą pomóc dziewczynce. Ponieważ w projekcie mogą uczestniczyć również przedsiębiorstwa wujek Ani prowadzący firmę, w której zatrudnia 26 osób postanawia przenieść ubezpieczenie grupowe pracowników i tym samym wspiera siostrzenicę stałą, miesięczną kwotą.
Czy to bezpieczne?
Firmy, z którymi Idea Fair Play nawiązała współpracę są dużymi, znanymi i rzetelnymi przedsiębiorstwami, jak np. PZU, Warta, Uniqa, Proama czy Ergo Hestia, co często pozwoli na kontynuację ubezpieczenia w preferowanej przez nas firmie. Z pewnością, zamawiając produkty w tych Towarzystwach nie musimy obawiać się gorszych warunków umowy a często są one korzystniejsze od tych, które mieliśmy dotychczas. Dodatkowo zyskujemy świadomość, że dzięki nam zyskują osoby potrzebujące, które sami wybraliśmy.
Z drugiej strony
Jeśli potrzebujemy wsparcia finansowego dla organizacji, podopiecznego lub nawet klubu sportowego możemy zgłosić się do Idea Fair Play - http://www.ideafairplay.pl/zbieraj/. Po sprawdzeniu czy naszej organizacji nie ma jeszcze w bazie projektu, zakładamy na stronie internetowej nowy profil wraz z krótkim opisem. Następnie przenosimy swoje produkty finansowe, informujemy znajomych i krewnych o możliwości wsparcia naszego celu za pomocą Idea Fair Play. Pomocne w tym celu mogą okazać się media społecznościowe. W ten sposób więcej osób dowie się o możliwości wsparcia naszej organizacji. Obecnie z usług Idei Fair Play korzystają m.in. takie organizacje jak: Potrafię Pomóc, Kraina Wzgórz Trzebnickich, Stowarzyszenie Psychoedukacji i Terapii Evolutio i inne.
Innowacja na przyszłość
Projekt Idea Fair Play może całkiem zmienić oblicze wszelkich akcji wsparcia finansowego, ponieważ jest świetną alternatywą dla osób chcących w konkretny sposób pomóc drugiemu człowiekowi.
Sceptycy mogą stwierdzić, że procedura wymaga wprowadzenia zmian w nasze osobiste sprawy, podczas gdy klasyczna wpłata na konto fundacji jest prosta i ogranicza się do zrobienia przelewu. Klasyczny przelew możemy zawsze zrobić, przeniesienie ubezpieczenia do Idea Fair Play to często tylko zmiana obsługującego agenta, a ubezpieczyciel pozostaje ten sam. Najistotniejszym argumentem przemawiającym za przyłączeniem się do Idea Fair Play i odróżniającym ją od jednorazowych aktywizacji jak 1%, jest możliwość ciągłego - cyklicznego wspomagania wybranej organizacji przy używaniu produktów z jakich korzystamy na co dzień. W skrócie, dewizę Idei można by zamknąć w zdaniu: „Od pomagania dzielą Cię tylko chęci". Projekt daje ogromne możliwości zarówno potrzebującym jak również tym, którzy chcą nieść pomoc a do końca nie mają pomysłu jak to zrobić. Z całą pewnością Idea Fair Play dzięki swojemu ogólnemu zasięgowi oraz prostocie samej w sobie stanie się przyczyną zmian w postawach obywatelskich Polaków. Nie czekaj i Ty, już dziś stań się „społecznie odpowiedzialny” i zarejestruj się w Idea Fair Play!
Słowa kluczowe (tagi) dla tego artykułu:
aktywność seniora, pomoc, wydarzenia
Podobne artykuły/wiadomości: |
Podziel się artykułem
Artykuł został opracowany przez: |
2016-08-10 | 13:18:41
Jakie są Wasze opinie na temat ideafairplay.pl? Już są całiem długo na rynku (prawei rok). Ktoś korzystał z ubezpieczeń na idea? Więcej |