Społecznosć BycSeniorem.pl
Artykuł w dziale Sport

Hiszpania mistrzem świata!

(2010-07-12)

Po 90 minutach regulaminowego czasu gry Hiszpanie i Holendrzy remisowali ze sobą 0:0. Pierwszy i jedyny gol tego finału, dający historyczne zwycięstwo Hiszpanii padł dopiero w drugiej połowie dogrywki, w 116 minucie, a jego autorem był Andres Iniesta.

Created with GIMPTo pierwszy tytuł mistrza świata zdobyty przez Hiszpanię. Holandia zagrała w finale Mundialu po raz trzeci i po raz trzeci nie udało jej się rozstrzygnąć go na swoją korzyść.

Historyczne, pierwsze na kontynencie afrykańskim Mistrzostwa Świata w piłce nożnej zakończyły się wczoraj, po miesiącu rozgrywek, hiszpańskim „Ole!". Miejsce na najniższym stopniu podium zapewnili sobie Niemcy, którzy w sobotę po emocjonującym meczu pokonali Urugwajczyków. Tym samym cale podium zajęły zespoły z Europy.

Na mundialu w RPA żadnemu zawodnikowi nie udało się strzelić więcej niż pięciu bramek. Za to po 5 zdobyło aż czterech graczy, którym przyznano ex-aequo tytuł króla strzelców: Thomas Mueller z Niemiec, David Villa z Hiszpanii, Diego Forlan z Urugwaju i Wesley Sneijder z Holandii.

Nagrodę złotego buta dla najskuteczniejszego piłkarza mistrzostw przyznano Thomasowi Muellerowi, który obok pięciu strzelonych bramek mógł pochwalić się największą ilością asyst. Nagrodę dla najlepszego piłkarza zdobył Diego forlan, a za najlepszego bramkarza uznano Ikera Casillasa z Hiszpanii.

Jednak za największą gwiazdę tych mistrzostw należy uznać kogoś zupełnie innego. To Paul, ośmiornica z niemieckiego zoo, która bezbłędnie przewidziała wyniki wszystkich meczów. Sympatyczny głowonóg, denerwujący dźwięk trąbek wuwuzeli i sędziowskie pomyłki to to, co obok wyników zapamiętamy najlepiej z 19. finałów piłkarskich mistrzostw świata.