reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Wiadomosć w dziale Choroby

Grupa wsparcia i spotkania dla pacjentów onkologicznych i ich rodzin w Warszawie

(2010-10-01)

Fundacja „Dobrze, że jesteś” oraz Zakład Rehabilitacji Centrum Onkologii w Warszawie organizują dla pacjentów i ich bliskich bezpłatne spotkania z psychologami dotyczące rozpoznania i radzenia sobie z chorobą nowotworową na temat „Komunikacja między pacjentem, rodziną a lekarzem”.

 

Grupa wsparcia i spotkania dla pacjentów onkologicznych i ich rodzin w WarszawieCzy naprawdę potrafimy rozmawiać? Co oznacza dobre słuchanie? Jakie są najczęstsze błędy prowadzące do nieporozumień i konfliktów i jak można ich uniknąć? Czy, jak i komu mówić o chorobie nowotworowej? Jak mówić o swoich uczuciach? Jak rozmawiać z personelem medycznym? To pytania, nad którymi zastanowią się uczestnicy spotkań. Warunki uczestnictwa to diagnoza choroby nowotworowej u uczestnika lub bycie osobą wspierającą chorego.

 

Termin warsztatu: 9-10 października, 6-7 listopada, 4-5 grudnia. Godziny spotkań: sobota-niedziela, od 10.00 do 17.00. Miejsce spotkań: Centrum Onkologii, ul. Roentgena 5 (Ursynów)

ZAPISY: Sekretariat Zakładu Rehabilitacji, Tel. (022) 546 25 86, u wolontariuszy w żółtych koszulkach lub mailowo: warsztaty@dobrzezejestes.pl.

 

Uczestnicy warsztatów otrzymają bezpłatne materiały szkoleniowe oraz drobny poczęstunek. W trakcie warsztatów przewidziana jest godzinna przerwa na obiad (we własnym zakresie).

 

fundacja dobrze, że jesteśOrganizatorzy zapraszają również na spotkania grupy wsparcia dla osób z diagnozą nowotworu oraz ich bliskich. Bezpłatna grupa wsparcia otwarta jest dla wszystkich, którzy potrzebują pocieszenia, rozmowy i podzielenia się swoimi przeżyciami, a także poszukują pomocy i informacji jak radzić sobie z nową sytuacją. Spotkania prowadzone są przez doświadczonych psychologów.

 

Warunki uczestnictwa: diagnoza choroby nowotworowej u uczestnika lub bycie osobą wspierającą chorego. Termin: 30.09, 21.10, 25.11, 16.12. Godziny spotkań: 17-19. Miejsce spotkań: Centrum Onkologii, ul. Roentgena 5 (Ursynów).

Słowa kluczowe (tagi) dla tej wiadomości:
choroby, fundacja dobrze że jesteś, pomoc, wydarzenia, zdrowie

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się wiadomością

wykop.pl Share

 

Wiadomosć została opracowana przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do wiadomości Grupa wsparcia i spotkania dla pacjentów onkologicznych i ich rodzin w Warsz...

Ta wiadomość nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy - dodaj swój komentarz!