reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Wiadomosć w dziale Finanse

Grobom powstańców wielkopolskich grozi likwidacja

(2010-08-25)

Na grobach powstańców wielkopolskich w Poznaniu pojawiły się naklejki z napisem "Grób przeznaczony do likwidacji". Poznaniacy uważają, że to skandal.

 

Naklejki zostały umieszczone przez spółdzielnię "Uniwersum", która administruje poznańskimi cmentarzami. Spółdzielnia żąda opłat za kwatery, argumentując, ze są to groby rodzinne, a więc to rodziny powinny za nie płacić.

 

Innego zdania są mieszkańcy Poznania, którzy uważają, że państwo powinno dbać o groby powstańców, którzy walczyli o przyłączenie Wielkopolski do państwa polskiego w latach 1918-19.

Słowa kluczowe (tagi) dla tej wiadomości:
finanse, pieniądze

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się wiadomością

wykop.pl Share

 

Wiadomosć została opracowana przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do wiadomości Grobom powstańców wielkopolskich grozi likwidacja

Wstyd!!! Ale prawda jest taka, ze każdego z nas to kiedyś czeka. Kto przyjdzie na mój grób za 100 lat? Nikt! Dlatego opracowałem genialny plan, który na dłuższą mętę wyjdzie taniej i wygodniej. Zarzyczyłem sobie, żeby śmierci mnie skremowali. Prawo co prawda wyklucza możliwość nie pochowania zmarłego, nawet jeśli chodzi o prochy, ale i tak mi to w niczym nie przeszkodzi. Dzieci wykupią mi miejsce na cmentarzu, zrobią jakiś mały pogrzeb i pochowają pustą urne. Zapłacą tylko za te pierwsze kilka lat, a potem już nie będą utrzymywać miejsca bo po co. Za to ja sobie spokojnie będę stał w kredensie! Więcej