reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Artykuł w dziale Praca

Gdzie wyjechać, żeby zarobić?

(2011-01-17)

oferty pracySpecjaliści twierdzą, że warunki pracy i płacy w naszym kraju polepszyły się, dlatego coraz mniej ludzi decyduje się na emigrację. Coraz więcej z kolei wraca do Polski z krajów zachodnich. I tak rzeczywiście jest. Anglia czy Irlandia, które jeszcze kilka lat temu obrały za cel tysiące Polaków, dzisiaj nie są już tak atrakcyjne.

Miejsc pracy nie ma tyle, co kiedyś, co więcej, fala zwolnień, która objęła głównie obcokrajowców, spowodowała, że mnóstwo rodaków zostało bez środków do życia. Niektórzy zwolnieni zaciągnęli w dodatku kredyty, które wciąż muszą spłacać. Jednak kiepska sytuacja w tych dwóch krajach nie oznacza, że nie opłaca się już wyjeżdżać. Opłaca się, tylko w innym kierunku.

Specjaliści donoszą, że warto spróbować szczęścia w Holandii, gdzie pracę może znaleźć nawet 100 tyś. osób, zwłaszcza informatyków i inżynierów. Stawki są atrakcyjne, a i warunki pracy dobre. Tam, według przewidywań znawców przeniosą się Polacy pracujący do tej pory w Anglii lub Irlandii.

Drugim krajem, do którego warto się udać, są Niemcy, które po nowym roku otworzą rynek pracy. I tam znajdą zatrudnienie wykwalifikowani pracownicy.

Jeżeli natomiast niestraszne są komuś niskie temperatury i pogoda pod psem może zaplanować wyjazd do Skandynawii. Największe pieniądze można chyba zarobić w Norwegii. Na pracę mogą tam liczyć osoby opiekujące się dziećmi, osobami starszymi i pielęgniarki. Zapotrzebowanie na takich pracowników jest tam naprawdę duże. Zatrudnienie znajdą także pracownicy fizyczni. Warto też dodać, że łatwiej o pracę w dalekich północnych regionach Norwegii, ponieważ duże miasta jak Oslo czy Bergen są już „okupowane” przez emigrantów (choć nadal nie w tak dużym stopniu, jak kiedyś Anglia). Zarobki również są wysokie-porównywalne do tych zachodnioeuropejskich, a nawet wyższe.

Osoby, które chciałyby więc spróbować szczęścia za granicą nadal mają wybór. Tym razem zapotrzebowanie na pracowników mają Holandia, Niemcy i Skandynawia. Tam warto wyjechać w poszukiwaniu uczciwej, dobrze płatnej posady.

Słowa kluczowe (tagi) dla tego artykułu:
ekonomia, finanse, pieniądze, rynek pracy

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się artykułem

wykop.pl Share

 

Artykuł został opracowany przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do artykułu Gdzie wyjechać, żeby zarobić?

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy - dodaj swój komentarz!