reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Artykuł w dziale Edukacja

Emerytura - Poradnik aktywnego i szczęśliwego seniora

(2012-02-28)

Emerytura - Poradnik aktywnego i szczęśliwego seniora

 

Poradnik skierowany jest do osób, które właśnie przeszły na emeryturę lub przygotowują się do tego kroku. Znajdziesz w nim tematy związane z życiem seniora oraz praktyczne wskazówki dotyczące pielęgnowania relacji rodzinnych i towarzyskich, niezbędne informacje o zdrowiu i urodzie, a także porady dotyczące najistotniejszych kwestii prawnych czy finansowych.

 

emeryturaDzięki tej książce dowiesz się, jak aktywnie i ciekawie spędzać wolny czas, jak zachować sprawność umysłową i fizyczną. Poznasz wygodne, niedrogie sposoby podróżowania, bogatą ofertę klubów seniora i uniwersytetów trzeciego wieku oraz możliwości uzyskania dodatkowego dochodu. Odkryjesz zalety korzystania z Internetu oraz nauki języków obcych. Ze specjalnego dodatku o zdrowiu dowiesz się, jak dbać o siebie, by długo zachować kondycję i dobre samopoczucie. Przekonaj się, że emerytura to najlepszy czas na realizowanie swoich marzeń!

 

Dlaczego poradnik trafia w Samo Sedno:

  • przedstawia pomysły na przyjemne i wartościowe spędzanie wolnego czasu
  • podpowiada, jakie sporty można uprawiać w wieku dojrzałym
  • radzi, jak dbać o zdrowie, by zmniejszyć ryzyko wystąpienia chorób
  • zrozumiale objaśnia, jak rozwiązać sprawy związane ze sporządzeniem testamentu, spadku czy darowizny
  • korzystanie z książki ułatwiają: większa czcionka oraz rozbudowany spis treści

 

Zacznij w pełni cieszyć się nowym etapem życia!

 

Aneta Derda – absolwentka Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego na kierunku filologia polska. Jednym z jej zainteresowań jest antropologia starości. Pisała artykuły o warszawskich klubach seniora, dzięki czemu doskonale poznała środowisko emerytów. Książkę Emerytura. Poradnik aktywnego i szczęśliwego seniora napisała z myślą o wszystkich, którzy chcą ciekawie i twórczo korzystać z odpoczynku po latach pracy.

 

ISBN: 978-83-7788-094-4

cena: 29,90 zł

ilość stron: 216

Więcej informacji: www.SamoSedno.com.pl 

 

Samo Sedno to seria nowoczesnych, praktycznych i podręcznych poradników, które trafiają w samo sedno. W serii znajdują się tytuły o tematyce m.in. biznesowej, parentingowej, psychologicznej czy dotyczącej zdrowego stylu życia i rozwoju osobistego.

Słowa kluczowe (tagi) dla tego artykułu:
aktywność seniora, pomoc, rynek pracy, wydarzenia

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się artykułem

wykop.pl Share

 

Artykuł został opracowany przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do artykułu Emerytura - Poradnik aktywnego i szczęśliwego seniora
2013-04-14 | 16:45:43

Proszę, niech mi ktos powie, że bez trudu radzi sobie w kinie na obcojezycznym filmie. Albo teksty albo akcja, trzeba wybrac co się chce śledzić. a jak jest aktor ulubiony to chciałoby się na niego patrzeć i słyszeć co mówi. Chodzi mi o "dabingi". Dlaczego u nas się nie stosuje.To osoby,które chcą oglądać filmy w oryginale powinny szukać swoich kin i seansów. Wiem,że we Włoszech i w Niemczech sa w kinach wyłącznie filmy "dabingowane' i brawo. A co mogą powiedzieć osoby starsze, moja  87 letnia mama, która może iść do kina wyłącznie na film polski. A jaka jest tematyka polskich filmów?Albo martyrologia albo komedie dla siusiumajtek. Ostatnim filmem na jaki mogłam ja wziąć to film z M.Sthurem i R.Gąsiorowską, piekna romantyczna opowieść.Seniorzy, krzyczmy głośno: kino również dla nas, niech będą dabingi filmów. Więcej