reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Artykuł w dziale Hobby

Dziś Światowy Dzień Zwierząt

(2010-10-04)

4. października obchodzimy Światowy Dzień Zwierząt. Ale o zwierzętach, także tych w schroniskach, powinniśmy pamiętać nie tylko w tym dniu.

 

Dziś Światowy Dzień ZwierzątŚwiatowy Dzień Zwierząt ustanowiono w 1931 roku. Datę wybrano nieprzypadkowo – 4. października to także dzień św. Franciszka z Asyżu, wielkiego przyjaciela zwierząt.

 

Tego dnia świętujemy razem z naszymi pupilami. Dbamy o nie najlepiej jak potrafimy, często wręcz je rozpieszczając, ale nie ukrywajmy – zasługują na to. Towarzyszą nam od wieków i często są wierniejszymi przyjaciółmi niż ludzie.

 

Ale pamiętajmy również o zwierzakach, którym nie poszczęściło się tak jak naszych domowym kotom, psom, chomikom czy świnkom morskim.

 

W polskich schroniskach czekają tysiące zwierząt. Schronisko to niej jest najlepsze miejsce dla zwierzaka, a dodatkowo większość z tych miejsc jest dramatycznie przepełniona. Warto im pomóc. Nawet jeśli nie możemy wziąć zwierzęcia do domu, możemy wspierać schroniska finansowo, lub rzeczowo, np. zawożąc tam karmę.

 

Pies jest najlepszym przyjacielem człowieka, człowiek psa – nie zawsze. Ile to razy słyszymy o porzuconych, maltretowanych zwierzętach, a przecież to zwierzę obdarza nas bezgranicznym zaufaniem i bezinteresowną miłością. Raz złamane zaufanie może sprawić, że zwierzę będzie mieć duży problem by na nowo pozwolić zbliżyć się do siebie człowiekowi. Ale właśnie te zwierzęta, których los nie oszczędzał, potrafią kochać najmocniej.

 

Z okazji Światowego Dnia Zwierząt w całej Polsce w schroniskach organizowane są dni otwarte. Schroniska i organizacje walczące o prawa zwierząt zachęcają do pomocy zwierzakom i przede wszystkim, do adopcji zwierząt domowych, które czekają, czasami przez lata na nowy dom. Pomóc może każdy z nas. Psy i koty w schroniskach czekają na nową szansę.

Słowa kluczowe (tagi) dla tego artykułu:
aktywność seniora, miłość, pomoc, wydarzenia

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się artykułem

wykop.pl Share

 

Artykuł został opracowany przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do artykułu Dziś Światowy Dzień Zwierząt

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy - dodaj swój komentarz!