reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Artykuł w dziale Książki

Dziewczyny z Ames. Na czym polega fenomen kobiecej przyjaźni

(2010-09-06)

Historia wieloletniej przyjaźni jedenastu kobiet z amerykańskiego miasteczka Ames, która przetrwała czterdzieści lat, mimo tego, że tytułowe bohaterki wyprowadziły się w różne rejony kraju. To próba zgłębienia wyjątkowego zjawiska, jakim bywa przyjaźń między kobietami.

 

dziewczyny z amesDziewczyny z Ames w stanie Iowa poznały się w dzieciństwie. Przyjaźń Karli, Kelly, Marilyn, Jane, Jenny, Karen, Cathy, Angeli, Sally, Diany i Sheili przetrwała lata, przez które dziewczyny dorastały, zakładały rodziny, przeżywały radości i smutki, nieudane związki, choroby i problemy z dziećmi.

 

Przyjaźń między tymi jedenastoma kobietami, ich wzajemne wsparcie i pomoc, często były tym, co pomagało przetrwać każdej z nich w zmaganiach z życiem. Ich niezwykłej więzi nie naruszył żaden dramat, nawet tajemnicze zaginięcie jednej z nich.

 

Jeffrey Zaslow, autor książki, to dziennikarz "Wall Street Journal" i znakomity reportażysta. Przeprowadził on serię rozmów z dziewczynami z Ames, z których wyłania się obraz hermetycznej, ale w pewnym sensie niezwyklej grupy kobiet.

 

Reporter oddaje głos swoim bohaterkom, które opowiadają o swoim dzieciństwie, pierwszych miłościach, rodzinach, nieudanych związkach, relacjach z dziećmi. Kobiety pokazały mu swoje pamiętniki i listy, udostępniły stare zdjęcia. To wszystko razem z ich opowieściami złożyło się na treść książki o wieloletniej przyjaźni jedenastu kobiet.

 

Dokumentalna powieść Zaslowa w dużej mierze bazuje na emocjach i jest propozycją przede wszystkim dla kobiet. Autor "Dziewczyn z Ames", oddając głos swoim bohaterkom, pozwala nam w pewien sposób zżyć się z nimi i zrozumieć na czym polega fenomen ich przyjaźni.

 

Czytaj więcej o książce na pasjaksiazek.pl

pasja książek

Nasza ocena:
11111
Ocena produktu przez redakcję
ocena produktu
Wasza ocena:
11110
  (3 głosy)
ocena internautów - dodaj ocenę

Słowa kluczowe (tagi) dla tego artykułu:
aktywność seniora, dzieci, książki, miłość, rozrywka

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się artykułem

wykop.pl Share

 

Artykuł został opracowany przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do artykułu Dziewczyny z Ames. Na czym polega fenomen kobiecej przyjaźni

Bardzo fajna, życiowa książka opowiadająca o WIELKIEJ przyjaźni wspaniałych kobiet zza oceanu. Ich problemach, sukcesach i wspólnych intrygach. Jedna z niewielu tak udanych produkcji. Więcej

Bo na całym swiecie jest tak, ze kobiety się przyjaźnić potrafią. Tylko Polski są tak zawistne i zazdrosne, że jeśli łączą się w stada to tylko dla własnych korzyści albo ptrzeciwko komuś. Więcej