reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Wiadomosć w dziale Miłość i związki

Dzień Kobiet - święto wolności

(2010-03-06)

Zawsze, gdy zbliża się 8 marca, z nutką nostalgii wspominamy czasy, kiedy kobiety z okazji swojego święta obdarowywane były gałązkami goździków i nylonowymi rajstopami.

Czasy jednak się zmieniły - dziś wiemy, że każda z nas jest w pewnym sensie "przodowniczką pracy" - doskonałą gospodynią, wspaniałą matką, aktywną bizneswoman.

W wielu dziedzinach dorównujemy mężczyznom, a nierzadko, dzięki "kobiecym" cechom, jesteśmy od nich lepsze. Empatia i uczuciowość czynią z nas idealne szefowe, a zmysł artystyczny - kreatywne pracownice. Łatwo zaprzyjaźniamy się z nowoczesnymi technologiami - dzięki nawigacji GPS nie tracimy orientacji w terenie, ładny i funkcjonalny telefon ułatwia ploteczki z koleżankami, a zakupy on-line skróciły czas wizyt w galeriach handlowych, tak wyczerpujących dla naszych "brzydszych połówek".

My, kobiety, mamy to do siebie, że zanim pomyślimy o sobie, dbamy o innych. Pamiętajmy więc o pierwotnym przesłaniu Dnia Kobiet. Został on uchwalony jako wyraz szacunku dla ofiar walki o równouprawnienie. To im zawdzięczamy wolność i prawa, którymi dziś się cieszymy. W dniu naszego święta bądźmy myślami z kobietami, którym rządy czy religie do dziś zabraniają codziennych swobód i umniejszają ich wartość.

Miło, gdy w Dniu Kobiet otrzymujemy kwiaty i dowody uznania, jednak nie tylko 8 marca jesteśmy świadome swojej wartości i roli. To jednak idealny dzień, by spojrzeć w lustro i powiedzieć sobie "jestem kobietą i jestem z tego dumna!" Warto, byśmy same sobie sprawiły z okazji naszego święta jakiś drobiazg. To świetna okazja na zakup wypatrzonego ciuszka z najnowszej kolekcji czy karnetu do SPA. Kobiety na co dzień przedkładają potrzeby rodziny czy dzieci ponad swoje. W Dniu Kobiet możemy wreszcie sprawić sobie przyjemność. "Trudno oczekiwać, że mąż czy brat sprezentuje nam wymarzoną spódnicę... Im warto podpowiedzieć, jaka biżuteria czy torebka nam się podoba. Broszka w kształcie róży dłużej cieszy oczy niż tulipany w wazonie" - mówią stylistki portalu modowego MagiaSzafy.pl.

W dniu naszego święta życzymy sobie i wszystkim kobietom uśmiechu, który poprawia nastrój wszystkim wokół, kobiecej intuicji, która nie zawodzi, spełnienia w rodzinie i pracy oraz dowodów uznania i szacunku - nie tylko 8 marca, ale każdego dnia naszego życia.

MagiaSzafy.pl

Słowa kluczowe (tagi) dla tej wiadomości:
wydarzenia

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się wiadomością

wykop.pl Share

 

Wiadomosć została opracowana przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do wiadomości Dzień Kobiet - święto wolności

Ta wiadomość nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy - dodaj swój komentarz!