reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Artykuł w dziale Miłość i związki

Duża różnica wieku w związku

(2015-07-06)

różnica wieku.jpgZwiązki charakteryzujące się sporą różnicą wieku między partnerami w chwili obecnej nie wywołują już takiej sensacji jak jeszcze kilkanaście lat temu. Tyczy się to jednak przede wszystkim związków ludzi znanych, w których przynajmniej jedna ze stron nosi miano tzw. gwiazdy. W pozostałych przypadkach, szczególnie w Polsce, jest to mimo wszystko nadal rzadkość. Dlatego niejednokrotnie brakuje im społecznej akceptacji, a pozwolenie zyskują dopiero z biegiem lat. Wynika to przede wszystkim z faktu porzucenia ogólnie przyjętych zasad. Wpływ ma na to również fakt, że źle oceniani w takich związkach są obie strony. Młodszym zarzuca się naiwność oraz brak bezinteresowności, a starszym wykorzystywanie młodszych. Ponadto, otoczenie często wątpi w szczerość takich relacji i nie wróży im szczęśliwej przyszłości.

Szczególnie negatywnie oceniane są kobiety, które znajdują sobie młodszego partnera. Kobieta taka oceniana jest ona w takiej relacji jedynie przez pryzmat potrzeb seksualnych. W przypadku mężczyzn jest na to większe przyzwolenie.

Uwagi, niewybredne żarty oraz przede wszystkim złośliwe komentarze najlepiej po prostu ignorować. (one i tak prawdopodobnie będą się pojawiać).Warto natomiast żyć swoim życiem i cieszyć się swoim szczęściem. 


Bo to co nas podnieca

Młode kobiety często decydują się na związek ze starszym partnerem z kilku powodów. Przede wszystkim imponuje im ich dojrzałość oraz bogate doświadczenie życiowe, które wiąże się z m.in. z szerokim gronem znajomych oraz większymi możliwościami. Nie bez znaczenia pozostaje również doświadczenie w sprawach intymnych – starszy mężczyzna jawi się jako idealny kochanek. Co więcej, starsi partnerzy niejednokrotnie mają już odpowiednie zabezpieczenie finansowe i również z tego powodu wiodą bardziej ustabilizowany tryb życia. Często w takich przypadkach zdarza się również, że młode kobiety są rozpieczone przez swych partnerów – obsypywane różnymi prezentami. Na wiele kobiet sam fakt posiadania starszego partnera działa pobudzająco.

Starszych mężczyzn kusi natomiast chęć przeżycia przygody oraz możliwość poczucia się młodszym, bardziej atrakcyjnym. Niejednokrotnie mężczyzna podchodzi do takie związku jako swego rodzaju wyzwania – istotną rolę odgrywa tutaj chęć zaimponowania młodszej kobiecie (np. finansami, możliwościami), ale także kolegom oraz chęć sprawdzenia się. Bezpośrednio związane są również z tym kwestie intymne – mężczyzna czerpie więcej przyjemności z kontaktów z młodszą partnerką.

Starsze kobiety w młodszych partnerach dostrzegają możliwość przeżycia przygody życia i to również w sferze intymnej.  Ponadto, pociąga je ich energia, atrakcyjność oraz właśnie większe zdolności seksualne.

Partnerów w starszych kobietach pociąga m.in. za to wiedza, doświadczenie, zdecydowanie oraz niezależność finansowa. Nierzadko znaczenie ma także fakt, że partnerka nie oczekuje poważnych deklaracji i zobowiązań, które niektórych mężczyzn wręcz paraliżują.

 

Czy to ma sens?

Związek taki nieść może ze sobą ryzyko częstych konfliktów, które mogą doprowadzić do jego rozpadu. Różne zainteresowania, pasje oraz przeżycia to tylko niektóre z wspomnianych problemów. Nie bez znaczenia pozostają także kwestie światopoglądowe, które dla osoby mogą mieć kluczowe znaczenie. Ponadto, odmienne oczekiwania dotyczące np. założenia rodziny mogą w przyszłości stać się zarzewiem konfliktu. Na przeszkodzie stanąć mogą również wątpliwości związane z trwałością relacji i strach czy dla partnera nie oznacza to jedynie kolejnej przygody miłosnej. W końcu wątpliwości budzić mogą obawy związane z szybką utratą sprawności przez partnera jak i jego przedwczesną śmiercią.

Z drugiej strony, różnica wieku może być wartością, dająca partnerom poczucie większej stabilizacji i bezpieczeństwa związanego z dojrzałością życiową. Może również oznaczać silniejszą wieź, która niesienie ze sobą fascynacje i zainteresowanie. Co więcej, przyczynić się może do większej stabilizacji i scementowania ewentualnej relacji.

 

Pozytywne różnice związek2.jpg

Często w takich związkach występują wręcz idealne relacje seksualne. Kobieta w wieku dojrzałym jest bardziej świadoma swoich potrzeb oraz swojej seksualności i dlatego gotowa jest na większe i pełniejsze rozkosze zmysłowe, które zapewnić może jej właśnie młodszy partner. Podobnie sytuacja ma się w przypadku starszego mężczyzny i młodszej partnerki. Męska seksualność pobudzana jest przede wszystkim autentycznym podziwem partnerki (kobieta starsza patrzy bardziej krytycznie). Tym co sprzyja udanemu życiu seksualnemu jest również pewne zbliżenie się potrzeb seksualnych obu płci. Niejednokrotnie mężczyzna przez spadek hormonów pełnie swoich możliwości seksualnych ma już za sobą, a młoda kobieta dopiero się odnajduje w tym intymnym świecie.

Należy jednak pamiętać, że relacje zbudowane między partnerami o dużej różnicy wieku mogą przetrwać wiele lat i być naprawdę owocne i szczęśliwe. Wynikać to może między innymi z faktu, że oboje zakochani mają świadomość, że ich uczucie jest przeciwko wszystkim i dlatego jest aż tak wyjątkowe. Dlatego nie warto rezygnować z takich związków. W końcu prawdziwa miłość nie zagląda do metryki.

Słowa kluczowe (tagi) dla tego artykułu:
aktywność seniora, miłość, seks

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się artykułem

wykop.pl Share

 

Artykuł został opracowany przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do artykułu Duża różnica wieku w związku
2015-07-07 | 16:02:46

Najpiękniej jest przeżyć życie z jedną osobą w podobnym wieku. Nie trzeba mysleć co ludzie powiedzą. Więcej