reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Artykuł w dziale Miłość i związki

Dostęp do internetu sprzyja miłości

(2010-08-17)

Miłośnicy komputerów i internetu, w nie tak odległych jeszcze czasach, nieco karykaturalnie i niesprawiedliwie, postrzegani jako osoby bez szans na związek, według nowych badań częściej znajdują swoją parę od osób, które nie chcą być w sieci.

 

Dostęp do internetu sprzyja miłościA wszystko to przez randki online. Obecnie taki sposób nawiązywania romantycznych znajomości jest nie tylko bardzo popularny, ale też niezwykle efektywny.

 

Według badań socjologów z amerykańskiego uniwersytetu Stanford, 82,2 procent osób posiadających w domu dostęp do internetu ma małżonka lub partnera. Dla porównania, wśród osób bez sieci w domu – tylko 62,8 procent.

 

Prowadzący badania, profesor socjologii Michael Rosenfeld, przyznał, że podważają one przyjęty pogląd, że internet może odciągać uwagę ludzi od tworzenia związków w prawdziwym życiu. Według amerykańskich socjologów, już niedługo rosnąca popularność portali randkowych może sprawić, że internet stanie się najpowszechniejszym sposobem poznawania potencjalnych partnerów. Obecnie ludzie najczęściej poznają swoje drugie połowy przez wspólnych znajomych.

 

Badania zostały przeprowadzone na grupie 4002 dorosłych osób, z których 3009 było w stałym związku.

Słowa kluczowe (tagi) dla tego artykułu:
aktywność seniora, miłość, technologia

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się artykułem

wykop.pl Share

 

Artykuł został opracowany przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do artykułu Dostęp do internetu sprzyja miłości
2010-08-20 | 15:29:35

Taka przenośnia z tym zdjęciem sprzed 20 lat. Wolałbym po prostu żeby rzeczywistość się pokrywała z fotografią tak jak u mnie. A ideał? Moja świętej pamięci Marylka ideałem może nie była ale jednak atrakcyjna kobieta! Szczupła, z werwą, pogodna, mądra, nie paplała bez potrzeby. I taką panią bym chciał poznać! Więcej

2010-08-17 | 15:32:01

A jaki jest ideał pana A.S.? Że zdjęcie sprzed 20 lat to chyba łatwo rozpoznać? Więcej

2010-08-17 | 14:54:47

Do niedawna pisywałem z różnymi takimi na portalach randkowych, ale potem okazywało się, że większość w rzeczywistości to daleka od ideału. Co innego piszą, a inaczej wyglądają, albo zdjęcie sprzed 20 lat wysyłają jak jeszcze widziały własne stopy Więcej