reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Wiadomosć w dziale Technologia

Do lekarza z NFZ przez internet

(2010-08-24)

Być może już niedługo będziemy mieli możliwość umawiania się w publicznych przychodniach przez internet, a także monitorowania online naszego statusu w kolejce.

 

To nowy pomysł Ministerstwa Zdrowia. W poniedziałek projekt nowej ustawy o systemie informacji w ochronie zdrowia został przekazany do konsultacji społecznych. Ma być on częścią pakietu ustaw zdrowotnych, który złożony będzie w sejmie po wakacjach.

 

Na platformie internetowej, która miałaby powstać według projektu ustawy, umieszczone zostać mają usługi i zasoby cyfrowych rejestrów medycznych. Ma to skomunikować system informacji medycznej SIM z rejestrami medycznymi oraz pomóc w dokonywaniu aktualizacji danych.

 

Dzięki rozwiązaniom SIM możliwe ma być wprowadzenie dokumentacji medycznej w formie elektronicznej. Wprowadzone mają zostać też e-recepty i e-skierowania, będzie też możliwość umawiania się online na wizyty, elektroniczne przypomnienia o terminach wizyt czy monitorowanie statusu na liście oczekujących. To rozwiązanie ma zapobiec sytuacjom, kiedy pacjenci umawiają się na kilka wizyt u kilku lekarzy tej samej specjalności i blokują w ten sposób wolne miejsca.

Słowa kluczowe (tagi) dla tej wiadomości:
choroby, technologia, zdrowie

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się wiadomością

wykop.pl Share

 

Wiadomosć została opracowana przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do wiadomości Do lekarza z NFZ przez internet
2010-08-24 | 12:38:50

pewnie będzie się można zarejestrować przez internet, ale potwierdzić będzie trzeba osobiście albo telefonicznie taki to "postęp" techniki teraz mamy Więcej

2010-08-24 | 10:58:23

pomysł jak najbardzie godny pochwały, jednak znając Polskę to ....., no w każdym razie mijemy nadzieję że będzie dobrze Więcej