reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Artykuł w dziale Choroby

Długi wpędzają w otyłość?

(2010-07-27)

Wielkie długi mogą obciążać nie tylko nasze finanse, ale tez mogą powodować, że zaczniemy tyć. Takie, zaskakujące wnioski przynoszą najnowsze badania niemieckich naukowców.

 

Długi wpędzają w otyłość?Według nowych badań, osoby posiadające ogromne długi są dwa razy bardziej skłonne do nadwagi niż reszta populacji. Na otyłość cierpią 2,5 raza częściej.

 

Zespół naukowców, prowadzonych przez profesor Evę Münster, przeanalizował dane ponad 9 tysięcy osób. Spośród 949 mocno zadłużonych aż 25 procent było otyłych. Dla porównania wśród 8318 pozostałych osób, których dane poddano analizie, tylko 11 procent miało ogromny problem z wagą.

 

Za osoby mocno zadłużone uznano te, które nie były w stanie spłacić swoich długów w rozsądnych i przewidywalnych ramach czasowych.

 

Taki związek długów i nadwagi można tłumaczyć na kilka sposobów. Na pewno wiąże się to z wyższymi kosztami zdrowej diety. Wpływ na taki stan rzeczy ma też psychologiczny i społeczny stres związany z ogromnym zadłużeniem.

 

Według niemieckich naukowców, wielu zestresowanych ludzi przerzuca się na niezdrowe jedzenie i zaniedbuje aktywność fizyczną. Co ciekawe, te same badania wykazały, że wśród mocno zadłużonych osób jest też więcej palaczy.

Słowa kluczowe (tagi) dla tego artykułu:
choroby, finanse, medycyna, pieniądze, zdrowie

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się artykułem

wykop.pl Share

 

Artykuł został opracowany przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do artykułu Długi wpędzają w otyłość?
2010-07-27 | 15:31:23

bzdurne badania, skoro udowodniona że życie w stresie prowadzi dootyłości to oczywiste jest, że długi również mogą prowadzić do otyłości. ciekawe kto płaci za te bzdurne badania? Więcej