reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Artykuł w dziale Ważne tematy

Dlaczego warto ubezpieczyć dziecko?

(2021-07-26)

Bycie rodzicem to prawdopodobnie jedno z najtrudniejszych i najbardziej odpowiedzialnych wyzwań z jakimi przyjdzie mierzyć się przez całe życie. W końcu dziecko oznacza wiele obowiązków i wyrzeczeń. Jednym z podstawowych zadań rodzica jest zapewnienie dziecku bezpieczeństwa. Mimo że dajemy z siebie wszystko i staramy się mieć oczy dookoła głowy, to ciekawe świata dzieci są bardzo trudne do upilnowania. Wypadki się zdarzają, nie jesteśmy w stanie zapobiec wszystkiemu. Mimo że ubezpieczenie NNW nie uchroni dziecka przed krzywdą, to wciąż stanowi niezwykle istotne wsparcie dla rodziny. Dzięki ubezpieczeniu NNW w razie nagłego zdarzenia ograniczony budżet nie będzie przeszkodą, aby dziecko otrzymało odpowiednie leczenie oraz rehabilitację.


W jakich sytuacjach przydaje się ubezpieczenie NNW?

Zakres ubezpieczenia NNW może być bardzo szeroki i pokryje nie tylko te najbardziej powszechne zdarzenia. NNW to także wiele dodatków w postaci wsparcia psychologa, prawnika lub informatyka (pomoc przy instalacji blokady rodzicielskiej). NNW dziecka to wsparcie finansowe przede wszystkim przy nieszczęśliwych wypadkach oraz nagłych zachorowaniach. Ubezpieczenie oferuje dzienne świadczenie szpitalne, gdy dziecko z powodu wypadku lub choroby wymaga dłuższej hospitalizacji. Wtedy za każdy dzień pobytu należna jest określona kwota. W zakresie NNW są także poważniejsze choroby, takie jak np. udar za które przysługuje jednorazowe wysokie świadczenie. Wypadki lub choroby mogą oznaczać długotrwałą rehabilitację. Nie każda rodzina posiada budżet, który pokryje wszystkie koszty. Ubezpieczenie pozwoli uniknąć wyrzeczeń oraz pożyczek. Ruchliwe i aktywne dziecko narażone jest na wiele urazów, których może doświadczyć w trakcie zabawy. Bawiąc się na świeżym powietrzu ryzyko ukąszeń, użądleń oraz ugryzień (przez psa, kleszcza, żmiję) jest duże – ubezpieczenie NNW to także świadczenia z tytułu tych zdarzeń. Zdarza się, że wskutek wypadku konieczny jest zakup sprzętu ortopedycznego – ubezpieczenie także uwzględnia takie potrzeby i daje możliwość uzyskania zwrotu poniesionych kosztów. Podobnie jest w przypadku, jeśli dziecku czasie wypadku zniszczyły się okulary – również w zakresie NNW widnieje określona kwota, którą można otrzymać na zakup nowego sprzętu.

 

Jedną z najczęstszych obaw rodziców jest możliwość zachorowania dziecka na COVID-19, zwłaszcza jeśli dziecko jest jeszcze zbyt małe, aby zostało zaszczepione. Hospitalizacja z powodu COVID-19 w żadnym wypadku nie jest wyłączeniem w ubezpieczeniu – za pobyt w szpitalu przysługuje dzienne świadczenie.

Gdzie działa ubezpieczenie NNW dziecka?

Często powielane jest błędne przekonanie rodziców, że ubezpieczenie NNW to ubezpieczenie szkolne i można zakupić je tylko na początku roku szkolnego za pośrednictwem szkoły. Ubezpieczenie NNW nie jest obowiązkowe, a rodzice jak najbardziej mogą wykupić takie ubezpieczenie dla swoich dzieci indywidualnie, osobiście wybierając zakres oraz cenę. Co więcej, ubezpieczenie nie działa tylko w szkole, a praktycznie wszędzie na świecie. Ubezpieczenie NNW będzie stanowić ochronę także na wycieczce, rodzinnych wakacjach, w drodze do szkoły, na placu zabaw, podczas weekendu u dziadków, na zagranicznym wyjeździe. Ubezpieczenie NNW zwraca koszty leczenia poniesione w Polsce, bez względu na to, gdzie miało miejsce zdarzenie.

 

Ubezpieczenie NNW może chronić dziecko już od pierwszych chwil po narodzinach. NNW Dziecka nie posiada dolnej granicy wieku. Dla dzieci starszych niż 19 lat dedykowany jest inny produkt ubezpieczeniowy.

 

Wybierając ubezpieczenie NNW najlepiej jest się kierować jak najszerszym zakresem oraz stosunkowo wysokimi sumami ubezpieczenia, tak aby wypłacone odszkodowanie stanowiło realną pomoc w razie wypadku. Ubezpieczenie NNW dla dziecka nie jest dużym wydatkiem w porównaniu do ewentualnych kosztów leczenia


Kup ubezpieczenie NNW dziecka już od 39 zł za rok

 

Ubezpieczenie nie uchroni dziecka od wypadku ani nie wymaże przykrych wspomnień, ale zapewni nieocenione wsparcie finansowe w sytuacji kryzysowej. Rodzice będą mogli spać spokojniej ze świadomością, że w razie najgorszego, będą w stanie zapewnić dziecku właściwe leczenie oraz skuteczną rekonwalescencję.

Słowa kluczowe (tagi) dla tego artykułu:
dzieci, pieniądze, wydarzenia

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się artykułem

wykop.pl Share

 

Artykuł został opracowany przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do artykułu Dlaczego warto ubezpieczyć dziecko?

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy - dodaj swój komentarz!