reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Wiadomosć w dziale Hobby

Czy przywiązałbyś dziecko do budy?

(2010-09-17)

W tę sobotę odbędzie się w czterdziestu miastach w Polsce akcja „Zerwijmy Łańcuchy”. W centrach największych miast zostaną ustawione budy, do których każdy, kto będzie chciał, będzie mógł się przywiązać i zobaczyć jak wygląda świat z perspektywy psa łańcuchowego.

 

Akcja obrońców zwierząt odbywa się już po raz czwarty. Motywem przewodnim tegorocznej akcji jest opinia behawiorysty Stanleya Corena, że pies myśli i czuje jak dwuletnie dziecko. Hasło akcji to "Czy przywiązałbyś dziecko do budy?".

 

Happening ma na celu uświadomienie ludziom jak bezsensowne i wycieńczające jest życie psa uwiązanego bez przerwy do łańcucha. Ustawa o Ochronie Zwierząt mówi, że "trzymanie zwierząt na uwięzi, która powoduje u nich uszkodzenie ciała lub cierpienie oraz nie zapewnia możliwości niezbędnego ruchu" to znęcanie się nad zwierzęciem.

 

Organizatorzy akcji zaznaczają, że nie tylko jest to niezgodne z prawem, ale także niehumanitarne. Pies uwiązany na stałe do łańcucha cierpi , z powodu jego ciężaru, odkształceń kręgów szyjnych , łańcuch często wrasta w szyję, a zimą przymarza. Do protestu przeciwko trzymaniu psów na łańcuchach będzie można się przyłączyć m.in. w Warszawie, Poznaniu, Gdańsku i Krakowie.

Słowa kluczowe (tagi) dla tej wiadomości:
dzieci, ochrona środowiska, pomoc, wydarzenia

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się wiadomością

wykop.pl Share

 

Wiadomosć została opracowana przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do wiadomości Czy przywiązałbyś dziecko do budy?
2010-09-17 | 13:03:52

A co z traktowaniem psów jak zabawki? Część z gwiazd, które biorą udział w tej akcji nie ma nic na przeciwko ubieraniu psów i noszeniu ich w charakterze torebki. To też jest znęcanie się. No ale jak "fajnie" wygląda Więcej