reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Wiadomosć w dziale Kultura

Czwarta edycja targów Aktywni 50+

(2013-02-26)

Aktywni 50+Na czwartą edycję targów Aktywni 50+ zapraszamy 16-17 marca 2013 roku do Poznania. Targi odbędą się w pawilonie nr 3 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.


Aktywni 50+ to impreza cykliczna stworzona z myślą o osobach po 50. roku życia i starszych. Pierwszą edycję zorganizowano w 2010 roku. We wszystkich edycjach wzięło udział już niemal 10 tys. zwiedzających.

 

Targi stają się w tym czasie przestrzenią, w której osoby dojrzałe mogą zapoznać się z szeroką gamą artykułów oferowanych przez firmy komercyjne oraz organizacje pozarządowe, zadbać o zdrowie i urodę czy zapoznać się z nowymi technologiami. Warto zauważyć, że produkty age-friendly zajmują coraz ważniejsze miejsce w ofercie wielu firm i przedstawicieli trzeciego sektora.

 

Organizatorami imprezy są: Samorząd Województwa Wielkopolskiego, Miasto Poznań i Międzynarodowe Targi Poznańskie. Centrum Inicjatyw Senioralnych oraz Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej pełnią funkcję współorganizatorów wydarzenia.

 

Minister Pracy i Polityki Społecznej, Rzecznik Praw Obywatelskich, Marszałek Województwa oraz Prezydent Miasta Poznania objęli wydarzenie honorowym patronatem.

 

W tym roku, obok dobrze już znanych poznaniakom i Wielkopolanom organizacji, takich jak Flandria, czy Fundacja „Dr Clown” pojawią się nowo powstałe, jak Stowarzyszenie Akademia Wolnego Czasu oraz istniejące od lat, ale po raz pierwszy na targach Stowarzyszenie Wikimedia, którego członkowie zachęcać będą seniorów do edytowania Wikipedii.

 

Wystawcy będą także Państwa zachęcać do poznania ich działań w praktyce, poprzez zorganizowanie i przeprowadzenie warsztatów oraz pokazów sportowych różnych dyscyplin. W tym roku zapraszamy  m.in. do nauki leczniczego śmiechu, na kurs pierwszej pomocy, a także na warsztaty pamięci oraz warsztat rysowania portretów. Dowiedzieć się będzie można również, jak założyć własną firmę. Na scenie sportowej zachęcamy m.in. do udziału w pokazie tai-chi, terapii tańcem i ruchem Olgi Kuźmińskiej, jak również do tańców w kręgu przygotowanych przez Stowarzyszenie KLANZA. Zapisy na warsztaty edukacyjne odbywające się w sali warsztatowej przyjmowane będą w Centrum Inicjatyw Senioralnych 14.03. i 15.03., a w przypadku wolnych miejsc również na targach w dniu warsztatu.  

 

Osobną przestrzeń zapewniono również na organizację corocznego turnieju Speed Badmintona.

 

Jak co roku, w pawilonie nr 11, zwanym „Iglicą”, zorganizowane zostaną koncerty gwiazd. Tym razem, w sobotę, 16 marca, zapraszamy na koncerty Krystyny Giżowskiej oraz Andrzeja Rybińskiego, które poprzedzone będą Koncertem Trzech Tenorów. W niedzielę, 17 marca wystąpią duety operetkowe oraz Zespół Tańca Ludowego Staropolanie. Koncertem zamykającym targi będzie występ Jerzego Połomskiego.

 

Planowane jest także zorganizowanie podstawowych badań profilaktycznych, m.in. pomiaru ciśnienia krwi, poziomu cukru, badań densytometrycznych i słuchu, a także konsultacje urologiczne.

 

W tym roku targom Aktywni 50+ towarzyszyć będzie również jednodniowa konferencja, 16.03., pt. „Współczesne problemy rehabilitacji osób starszych” organizowana przez Polską Akademię Nauk.  

 

Bilety: 8 zł (jeden dzień), 10 zł (dwa dni).
Bilet upoważnia do wielokrotnego wstępu na targi.

 

Serdecznie zapraszamy!

Słowa kluczowe (tagi) dla tej wiadomości:
aktywność seniora, pieniądze, rozrywka, wydarzenia

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się wiadomością

wykop.pl Share

 

Wiadomosć została opracowana przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do wiadomości Czwarta edycja targów Aktywni 50+

Ta wiadomość nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy - dodaj swój komentarz!