reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Artykuł w dziale Technologia

Czarne skrzynki w samochodach?

(2010-07-05)

Już niedługo, w razie wypadku, policja może mieć od razu informacje na temat jego przyczyny. Internetowy gigant Intel pracuje nad stworzeniem samochodowej wersji lotniczej czarnej skrzynki.

 

Urządzenie to miałoby w przyszłości pomagać policji i firmom ubezpieczeniowym. Samochód, nad którym pracują specjaliści z Intela, będzie wyposażony w system zapisujący informacje na temat prędkości jazdy, układu kierowniczego oraz hamowania oraz obraz wideo z wnętrza oraz z zewnątrz samochodu.

W razie wypadku, nagrania te będą automatycznie przesyłane policji oraz ubezpieczycielowi. Ma to pomóc w określeniu przyczyny oraz winnego zdarzenia.

Inżynierowie z Intela opracowują teraz technologię, która umożliwi przekształcenie zwykłych samochodów w inteligentne maszyny, które będą zdolne wykryć niebezpieczeństwo na drodze , a nawet, w razie potrzeby, przejąć kontrolę za kierującego.

Samochody nowej ery maja być wyposażone m.in. w system, który będzie rozpoznawał znaki drogowe i w przypadku, gdy kierowca będzie próbował skręcić w złą stronę, przejmie za niego kierowanie pojazdem.

Czujniki umieszczone w samochodzie będą też miały możliwość wykrycia wybojów na drodze i przekazania informacji o nich (podczas jazdy) odpowiednim władzom zajmującym się utrzymaniem dróg.

Specjaliści z Intela już rozmawiają z producentami samochodów na temat rozwoju pojazdów, na stałe połączonych z internetem. Być może już w niedalekiej przyszłości nowe samochody będą wyposażone w coś w rodzaju czarnej skrzynki.

 

Słowa kluczowe (tagi) dla tego artykułu:
samochody, technologia

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się artykułem

wykop.pl Share

 

Artykuł został opracowany przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do artykułu Czarne skrzynki w samochodach?

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy - dodaj swój komentarz!