reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Artykuł w dziale Moda

Crocsy: kontrowersyjne ale modne

(2010-07-06)

Latem liczy się dla nas przede wszystkim wygoda. Może właśnie dlatego coraz popularniejsze stają się buty typu Crocs - gumowe klapki, które pierwotnie służyć miały do pracy na działce, a dziś wychodzą na ulice. Tylko czy każdemu i wszędzie wypada w nich chodzić?

 

Fenomenu Crocsów nie są w stanie wyjaśnić nawet najwięksi znawcy mody. Powodem kontrowersyjności tych butów jest przede wszystkim ich wygląd. Nie da się ukryć, że są po prostu brzydkie. Mimo to wiele osób, podobnie jak to było dekadę temu z medycznymi chodakami, pokazuje się w nich publiczne.

Buty Crocs wymyślono 8 lat temu. Nazwa jest nawiązaniem do krokodyla, bowiem jak łatwo zauważyć klapki te przypominają gada kształtem. Coraz większa popularność ich fasonu sprawiła, że do oryginalnych butów francuskiej firmy, wkrótce dołączyły podobne wersje innych producentów.

Niewątpliwą zaletą Crocsów jest wygoda. Bardzo łatwo je czyścić, nigdy nie nabierają brzydkiego zapachu i są wyjątkowo lekkie (zaledwie 170 gram). Wykonane są z gumy. Nie ślizgają się, więc świetnie nadają się na basenowe klapki.

Design tych butów, mimo że niezbyt ładny, z pewnością można uznać za oryginalny. W dodatku występują w całej masie kolorów. Nadają się z pewnością na plażę, ale na ulicy wyglądają co najmniej dziwnie.

To propozycja dla ceniących wygodę i przede wszystkim wygodę. To ich główny plus. Poza tym nie mają wielu zalet, nie przypisuje się im żadnego zdrowotnego działania. Mimo że są w tym sezonie bardzo modne, polecamy je raczej tylko na działkę.

 

Słowa kluczowe (tagi) dla tego artykułu:
zakupy

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się artykułem

wykop.pl Share

 

Artykuł został opracowany przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do artykułu Crocsy: kontrowersyjne ale modne

NA DZIAŁKĘ! Więcej