reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Artykuł w dziale Choroby

Coraz więcej zakażeń HIV wśród osób po 50-ce

(2010-07-26)

Według raportu przedstawionego na konferencji w Wiedniu przez brytyjską Agencję Ochrony Zdrowia, wśród osób powyżej 50. roku życia zdarza się coraz więcej przypadków zakażeń wirusem HIV.

 

Coraz więcej zakażeń HIV wśród osób po 50-ceLiczba takich diagnoz podwoiła się w latach 2000-2007. W samej Wielkiej Brytanii 10 lat temu zanotowano 299 takich przypadków, w roku 2007 zaś 710. Podobnie procentowo wygląda to w Stanach Zjednoczonych. Co prawda nie są to wielkie liczby, ale ekspertów bardzo martwi ten rosnący trend.

 

Część z tych osób żyła z chorobą od lat, nie wiedząc o tym, część to nowe przypadki zakażeń. Lekarze widzą w tym wzroście liczby zachorowań wśród starszych osób, efekt zmian w zachowaniach seksualnych dzisiejszych 50-latków.

 

Obecnie osoby po 50-ce częściej niż poprzednie pokolenia rozwodzą się i zmieniają partnerów. Ponieważ są już w takim wieku, w którym uważają antykoncepcję za niekonieczną, często nie zabezpieczają się, co przy kontaktach z różnymi partnerami może źle się kończyć.

 

Część przyczyn lekarze widzą również w turystyce seksualnej, szczególnie do Azji. Wielu mężczyzn z zachodniej Europy, ale również z Polski podejmuje się niebezpiecznych kontaktów seksualnych na egzotycznych wycieczkach.

 

Lekarze przestrzegają, że ten wzrost zachorowań na HIV wśród 50-latków to alarm, który powinien przekonać ponownie wchodzących w świat seksualnych poszukiwań do używania prezerwatyw, nawet jeśli w ich wieku nie ma ryzyka zajścia w ciążę, szczególnie że większość osób po 50-ce nigdy w życiu nie robiła testów na HIV.

Słowa kluczowe (tagi) dla tego artykułu:
choroby, medycyna, zdrowie

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się artykułem

wykop.pl Share

 

Artykuł został opracowany przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do artykułu Coraz więcej zakażeń HIV wśród osób po 50-ce

Powiem Wam ludzie, że te badania to jakaś lipa. U nas w Polsce mało kto po 50-tce nie bierze się a nowy związek. NIe ma na to perspektyw, pieniedzy i przede wszystkim zdrowia. Za granicą możliwe że tak jest, ale my jestesmy daleko za murzynami i wirus HIV nam nie grozi. Oczywiście co innego młode pokolenie. Niestety... :/ Więcej