reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Artykuł w dziale Gadżety

Co zrobić by nie zapomnieć o lekach?

(2010-08-05)

Japońscy designerzy postanowili ułatwić życie osobom, muszącym przyjmować wiele równych leków. Stworzyli urządzenie, które będzie przypominać o konieczności wzięcia danej tabletki.

 

Co zrobić by nie zapomnieć o lekach?Wydawać by się mogło, że receptą na zapominalstwo może być zwykłe przypomnienie ustawione w telefonie komórkowym, jednak Japończycy postanowili jak zwykle pójść o krok dalej i wymyślili cały system przypominania o potrzebie zażycia lekarstwa.

 

Społeczeństwo Japonii szybko się starzeje, nic więc dziwnego, ze to właśnie tam  powstają coraz to nowsze gadżety ulatwiające życie seniorom. Twórcami Medicine Management System for the Elderly są projektanci Ying-Chien Lin, Yue-Hua Li oraz Wei-Yin Su pod kierownictwem Hsien-Hui Tanga.

 

Urządzenie pomaga starszym osobom w zarządzaniu przyjmowanymi prze nich lekami. Posiada dotykowy ekran, który ułatwiać ma poruszanie się po systemie i dołączony zestaw elektronicznych pudełek na tabletki. Na każdym z pudelek ustawić można czas przyjmowania pigułek. O odpowiedniej porze zaczyna ono wibrować, przypominając o konieczności przyjęcia tego właśnie leku. Dodatkowo na każdym pudełku znajdują się najważniejsze informacje dotyczące zdrowia danego seniora.

 

W systemie urządzenia umieścić można również wszelkie informacje na temat chorób przebytych przez jego właściciela, jego alergii, zalecanych terapii itp. Ciekawą funkcją jest także możliwość skanowania kodów kreskowych recept. W ten sposób pacjent może dowiedzieć się wszystkiego na temat przyjmowanych przez siebie leków, co ma zapewnić bezpieczeństwo ich przyjmowania. Urządzenie jest mobilne, tak by seniorzy mogli korzystać z niego w każdym miejscu.

 

Pomysł Japończyków brzmi ciekawie i jak na cały system, wygląda na niezbyt skomplikowanie. U nas pewnie nie prędko czegoś takiego się doczekamy, musimy więc polegać na pamięci własnej a nie komputera.

Słowa kluczowe (tagi) dla tego artykułu:
choroby, leki, medycyna, technologia, zdrowie

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się artykułem

wykop.pl Share

 

Artykuł został opracowany przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do artykułu Co zrobić by nie zapomnieć o lekach?

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy - dodaj swój komentarz!