reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Wiadomosć w dziale Emerytura

Co z reformą emerytalną? Dowiemy się pod koniec sierpnia

(2010-08-16)

Wtedy to rozstrzygną się losy zmian w ustawie emerytalnej przygotowywanych przez resort pracy. Zająć nimi ma się Komitet Stały Rady Ministrów.

 

Zmiany proponowane przez Minister Pracy, Jolantę Fedak wzbudzają wiele kontrowersji. Według projektu nowelizacji ustawy emerytalnej, osoby odchodzące na emeryturę będą miały prawo wybrać swoje oszczędności z Otwartego Funduszu Emerytalnego i przeznaczyć je na dowolny cel. Nowelizacja zakłada też inny podział składki emerytalnej: 16,5 miesięcznej pensji do ZUS, 3 proc. do OFE ( w tej chwili jest to odpowiednio 12,2 oraz 7,3 proc.).

 

Propozycje Fedak popierają Ministrowie: finansów Jacek Rostowski i gospodarki Waldemar Pawlak. Krytykuje zaś minister w kancelarii premiera Michał Boni i niektórzy eksperci. Co dalej z reformą emerytur, dowiemy się pod koniec sierpnia.

 

Słowa kluczowe (tagi) dla tej wiadomości:
ekonomia, finanse, gospodarka polska, pieniądze, polityka

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się wiadomością

wykop.pl Share

 

Wiadomosć została opracowana przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do wiadomości Co z reformą emerytalną? Dowiemy się pod koniec sierpnia

Panie T. Zamiast wydłużać okres do płacenia składek - obowiązkowo - do 67 lat (bo o to chodzi) może lepiej wprowadzić obowiązek pracy jak w Chinach, czy Korei, od piętnastego roku życia. Wtedy uzbierasz Pan  pieniądze na swoją rozpierestrojkę finansową. Więcej